Egzorcysta straszy rodziców. "Dziecko może zawrzeć pakt z diabłem"

Nawet niewinna zabawa może doprowadzić do opętania – twierdzi ks. Jan Gierlak, doświadczony egzorcysta. Przekonuje, że szatan działa, zwłaszcza względem dzieci, którym rodzice pozwalają na zbyt dużo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdaniem egzorcysty, szatan łatwo może opętać dziecko
Zdaniem egzorcysty, szatan łatwo może opętać dziecko (Materiały prasowe)
WP

"Jakkolwiek to zabrzmi, również w dzisiejszych czasach można zawrzeć pakt z diabłem, ustnie albo pisemnie" – przekonuje w rozmowie z "Polską The Times" egzorcysta. Na pytanie, czy spotkał się z takim paktem, przywołuje historię pewnego nastolatka. "Pojechał na wakacje, na kolonię. Któryś z kolegów przyniósł taką 'nowinkę'" – opowiada ksiądz. "Chłopak podpisał dosłowną deklarację, że wyrzeka się Boga i oddaje swoje życie szatanowi. Do tego dopisał całą listę życzeń, które do niego kierował" – dodaje.

Kiedy dziennikarz zaczyna bronić owego nastolatka, mówiąc, że chciał się przypodobać kolegom, Gierlak ucina to krótkim stwierdzeniem. "Tylko czy wygłupem można nazwać konkretne rzeczy, których oczekiwał w zamian? Poza tym w świecie złych duchów nie ma zabawy" – reaguje ostro. Dalej tłumaczy już, że "coraz częściej dzieci zarażane są okultyzmem, a mentalność kształtowana jest przez magię i spirytyzm".

Egzorcysta obwinia za to rodziców, a dowodem jest spotkanie przedszkolaków z talizmanami na szyjach. Jak twierdzi, dostały od jej mamy, która - jego zdaniem - powinna "je pobłogosławić". "Trzeba mieć natomiast świadomość, że jego działanie zaczyna się od takich właśnie małych rzeczy" – przestrzega. " (…) W ten sposób otwieramy dzieciom drzwi do świata magii, a to zaczyna być naprawdę niebezpiecznie" – podkreśla.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP