Trwa ładowanie...
30-12-2015 17:51

"Egzekucja pisowskiej bandy". Kontrowersyjny wpis radnego PO na Facebooku

• Radny PO z Krakowa napisał na Facebooku, że czeka na "egzekucją pisowskiej bandy"
• Michał Skoczeń odrzucił oskarżenia o nawoływanie do popełnienia przestępstwa
• Zarząd krajowy PO zdecydował o wykluczeniu radnego ze struktur ugrupowania

"Egzekucja pisowskiej bandy". Kontrowersyjny wpis radnego PO na FacebookuŹródło: freeimages.com
d30z0ln
d30z0ln

"Mam szczerą nadzieję, że zobaczę kiedyś egzekucję tej pisowskiej bandy - Kaczyńskiego, Dudy, Macierewicza, Szydło, Kuchcińskiego, Kępy i kilku innych. Pokazową i publiczną, tak żebym mógł otworzyć szampana, opluć i rzucić kamieniem" - napisał na swoim profilu na Facebooku Michał Skoczeń, radny PO z Krakowa.

Rajca z krakowskiej dzielnicy Grzegórzki oraz działacz Stowarzyszenia Młodzi Demokraci zaznaczył, że napisał to "w pełni świadomy i trzeźwy". "Jako człowiek, radny oraz członek PO. I będę pisał dopóki ta egzekucja nie nastąpi. Oni nie zasługują nawet na proces tylko na piach" - zakończył swój wpis Skoczeń.

Sprawę na Twitterze nagłośnił Bartłomiej Graczak, reporter TV Republika.

Znajomi radnego PO zasugerowali mu, że wpis może być uznany za publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa, co jest karane. "Jakiego przestępstwa? Uważam, że za pewne czyny powinna grozić przewidziana prawem kara śmierci. Więc proszę mi nie insynuować podżegania do żadnego przestępstwa" - odpowiedział Skoczeń.

Do wpisu odniosła się również posłanka PO Agnieszka Pomaska. Napisała, że Skoczeń zostanie usunięty z PO.

Decyzję w środę wieczorem podjął zarząd krajowy Platformy. "W związku z niedopuszczalnym zachowaniem Pana Michała Skocznia, Zarząd Krajowy Platforma Obywatelska RP w dniu dzisiejszym jednomyślnie podjął decyzję o wykluczeniu Pana Michała Skocznia z partii Platforma Obywatelska RP" - napisano w środowym komunikacie PO.

d30z0ln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30z0ln
Więcej tematów