Trwa ładowanie...
d3qy1z0

Egzamin gimnazjalny niezagrożony? Zalewska: „Kilka tysięcy osób” chętnych do pomocy przy organizacji egzaminów

Egzamin gimnazjalny ma się rozpocząć już w środę 10 kwietnia. Minister Zalewska „wierzy głęboko”, że przeprowadzenie egzaminów nie jest zagrożone, ponieważ rząd zadziałał wcześniej i opracował nowe przepisy, które pozwolą na uzupełnienie braków w komisjach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin gimnazjalny się odbędzie? Minister Zalewska "Kilka tysięcy osób zgłosiło się do pomocy przy egzaminach".
Egzamin gimnazjalny się odbędzie? Minister Zalewska "Kilka tysięcy osób zgłosiło się do pomocy przy egzaminach". (East News, Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
d3qy1z0

Egzamin gimnazjalny się odbędzie? Zalewska uspokaja

Minister Zalewska w radiowej Jedynce zapewniała, że do kuratoriów oświaty zgłosiło się już kilka tysięcy osób, które wyraziły chęć pomocy przy przeprowadzeniu egzaminów gimnazjalnych. Zalewska podkreśliła również, że "szanując wolę strajkujących do tego, by strajkować" zostało wprowadzone rozporządzenie, dzięki któremu w komisjach egzaminacyjnych mogą zasiadać nauczyciele z innych szkół oraz osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne. Chętni, którzy chcą i mogą pomóc w przeprowadzeniu egzaminów gimnazjalnych oraz ósmoklasisty mogą zgłaszać się do wtorku do północy.

Minister Zalewska pozostaje w stałym kontakcie z samorządami oraz dyrektorami szkół. Dostaje sygnały, że placówki spróbują przeprowadzić egzamin gimnazjalny.

d3qy1z0

Zalewska o ofercie dla nauczycieli

W rozmowie Zalewska podkreśliła, że oferta złożona nauczycielom jest nadal dostępna. Minister ma nadzieję, że strajkujący nauczyciele przeanalizują przedstawioną im propozycję i podpiszą porozumienie, tak jak zrobiła to Solidarność. Według wyliczeń ministerstwa podwyżki dla nauczycieli "W tym roku to 4 mld zł, w 2020 r. ponad 6 mld zł". Podkreśliła również, że porozumienie "jest na stole", a związkowcy są zapraszani do dalszych rozmów.

d3qy1z0

Podziel się opinią

Share

d3qy1z0

d3qy1z0
Więcej tematów