Trwa ładowanie...
d3852i0

Egzamin gimnazjalny 2019 – arkusze CKE z języka polskiego, historii i wos-u. Na te pytania odpowiedzieli gimnazjaliści

Egzamin gimnazjalny 2019 właśnie się rozpoczął. W środę o godzinie 9 rano zdający odpowiadali na pytania z historii i wos-u, a o godzinie 11 przystąpili do testu z języka polskiego. CKE opublikowała już arkusze z obu egzaminów gimnazjalnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin gimnazjalny 2019 – arkusze CKE z języka polskiego, historii i wos-u.
Egzamin gimnazjalny 2019 – arkusze CKE z języka polskiego, historii i wos-u. (iStock.com)
d3852i0

Egzamin gimnazjalny 2019 arkusze CKE z historii i wos-u

Egzamin gimnazjalny z historii i wos-u odbył się w środę 10 kwietnia. Gimnazjaliści często musieli oceniać prawdziwość lub fałszywość podanych stwierdzeń. Zdającym dużo kłopotu sprawiło zadanie dotyczące chronologii wydarzeń.

Wszystkie pytania z egzaminu gimnazjalnego są dostępne w arkuszu CKE z historii i wiedzy o społeczeństwie.

d3852i0

Egzamin gimnazjalny 2019 arkusze CKE z języka polskiego

Egzamin gimnazjalny z języka polskiego w znacznej części składał się z pytań zamkniętych. Badają one umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz znajomość zagadnień językowych. Przed udzieleniem odpowiedzi na kolejne pytania uczeń zapoznaje się z zawartym w arkuszu fragmentem tekstu. Ostatnie pytanie egzaminu wymaga od uczniów napisania dłuższej wypowiedzi. W tym roku zdający musieli napisać rozprawkę na temat tego, czy warto bronić własnych przekonań.

Wszystkie pytania z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego dostępne są w arkuszu CKE.

Egzamin gimnazjalny 2019 – kolejne dni

Egzamin gimnazjalny potrwa jeszcze dwa dni:

  • 11 kwietnia (czwartek) – o godzinie 9 rano uczniowie przystąpią do egzaminugimnazjalnego z przedmiotów przyrodniczych (fizyka, chemia, biologia, geografia). O godzinie 11 gimnazjaliści odpowiedzą na pytania z matematyki.
  • 12 kwietnia (piątek) – o godzinie 9 rano zdający rozpoczną egzamin gimnazjalny z języka obcego na poziomie podstawowym. O godzinie 11 rozpocznie się test z języka obcego na poziomie rozszerzonym.
d3852i0

Podziel się opinią

Share

d3852i0

d3852i0
Więcej tematów