Trwa ładowanie...
d2zgwy4

ECS. Solidarność wycofuje swój logotyp z Medalu Wdzięczności

Decyzja o przyznaniu Medalu Wdzięczności Fransowi Timmermansowi rozzłościła Solidarność. Prezydium związku twierdzi, że doszło do tego "niezgodnie z przeznaczeniem i decyzją Komisji Krajowej". Dlatego logotyp "S" zniknie z odznaczenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda stwierdził, że Medal Wdzięczności otrzymała osoba, która na to "nie zasługuje"
Szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda stwierdził, że Medal Wdzięczności otrzymała osoba, która na to "nie zasługuje" (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d2zgwy4

- Mieliśmy wielką nadzieję, ze Europejskie Centrum Solidarności będzie taką instytucją, która będzie otaczać opieką wszystkich, bez wyjątku - powiedział szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda podczas obchodów 39. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego.

I dodał, że "niestety tak się nie stało". - Dzisiaj nazywam tę instytucję Miejskim Centrum Bez Solidarności, bo tam już Solidarności nie ma, a tym bardziej po tym, co stało się przedwczoraj, że wręczono Medal Wdzięczności osobie, która na ten medal nie zasługuje - stwierdził.

d2zgwy4

Szef Solidarności poinformował, że Prezydium Komisji Krajowej podjęło decyzję o wycofaniu swojego logotypu z odznaczenia. Powodem było wręczenie go "niezgodnie z przeznaczeniem i decyzją Komisji Krajowej".

Zobacz także: Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką na premiera. "Mam straszną tremę”

Podczas uroczystości związanych z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 39. rocznicy tzw. Porozumień Sierpniowych Medal Wdzięczności został przyznany Fransowi Timmermansowi.

- Jeśli zrezygnujecie z wolności na rzecz stabilności, nie będziecie mieć ani tego, ani tego - przestrzegał europolityk.

Decyzję ECS wcześniej skrytykowali m.in. Patryk Jaki i Kacper Płażyński. Szef gdańskich radnych PiS ostatecznie postanowił zrezygnować z zasiadania w radzie Europejskiego Centrum Solidarności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zgwy4

Podziel się opinią

Share
d2zgwy4
d2zgwy4