Trwa ładowanie...
d4iyulh

ECS chce wręczyć medal Fransowi Timmermansowi. Są głosy oburzenia

"Pomysł uhonorowania Fransa Timmermansa Medalem Wdzięczności budzi mój niesmak" - napisał Kacper Płażyński. Polityk uważa, że inicjatywa Europejskiego Centrum Solidarności jest bardzo kontrowersyjna. I domaga się wyjaśnień od dyrektora instytucji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Frans Timmermans otwarcie wspierał Wiosnę Roberta Biedronia
Frans Timmermans otwarcie wspierał Wiosnę Roberta Biedronia (East News, Fot: Piotr Molecki/East News)
d4iyulh

- To jest polityk, który od kilkudziesięciu lat dba o to, by polska kultura i polska historia była obecna nie tylko w Holandii, ale i na Zachodzie - mówił o Fransie Timmermansie dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności Basil Kerski.

ECS podjął decyzję o uhonorowaniu go Medalem Wdzięczności. Dwa kolejne trafią do wieloletniego prezydenta Budapesztu Gabora Demskiego oraz broniącego praw człowieka Mirosława Marynowicza z Ukrainy.

d4iyulh

"Pomysł uhonorowania Fransa Timmermansa Medalem Wdzięczności budzi mój niesmak" - napisał w liście skierowanym do dyrektora ECS członek rady instytucji i przewodniczący klubu radnych PiS w Gdańsku Kacper Płażyński.

Zobacz także: Bartłomiej Sienkiewicz chwali PiS za jedną rzecz i przeprasza wyborców

Polityk chce wiedzieć, z czego wynika ta propozycja. Przypomina, że ECS to instytucja, która ma nawiązywać do "antykomunistycznego etosu", tymczasem wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej to "czołowy działacz międzynarodówki socjalistycznej".

d4iyulh

Płażyński dodał, że Frans Timmermans "piętnował i obrażał" wyborców PiS z wręcz "obsesyjnym uprzedzeniem". "Traktuję tę decyzję bardzo krytycznie i oczekuję od Dyrektora ECS pilnie wyjaśnień" - zaznaczył na Facebooku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4iyulh

Podziel się opinią

Share

d4iyulh

d4iyulh
Więcej tematów