Trwa ładowanie...
d3bhj5w

EBOiR: polski budżet za mały na inwestycje

Z opublikowanego w poniedziałek przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) dokumentu wynika, że potrzeby inwestycyjne Polski przekraczają możliwości budżetu naszego kraju. W dokumencie podkreślono znaczną potrzebę poprawy warunków do inwestowania, z myślą o przyciągnięciu prywatnego kapitału.

Share
d3bhj5w

Według ekspertów z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, dostęp do źródeł kredytowania dla małych i średnich firm jest w Polsce niewystarczający i musi ulec poprawie, jeśli kraj ma przezwyciężyć dysproporcje w rozwoju regionalnym.

Bank zamierza ułatwić wejście Polski do Unii Europejskiej poprzez wspieranie sektorów, które najwięcej wnoszą do rozwoju gospodarki. EBOiR skupi się przede wszystkim na rozwoju infrastruktury miast, bankowości, niebankowych instytucji finansowych (np. funduszy emerytalnych czy ubezpieczeń), agrobiznesu i przemysłu ciężkiego.

W swoim dokumencie EBOiR wskazał ponadto na konieczność uelastycznienia rynku pracy, lepszego zarządzania przedsiębiorstwami, egzekwowania przepisów upadłościowych, a także skuteczniejszej walki z korupcją.

EBOiR zainwestował w Polsce do tej pory 158 mln euro. Pieniądze te przeznaczono na rozmaite projekty, związane m. in. z ochroną środowiska.

EBOiR ma podpisać we wtorek umowę w sprawie jednej z największych pożyczek udzielonych Polsce. 130 mln euro z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju otrzymają Polskie Koleje Państwowe, które 2 lata temu otrzymały od banku 100 mln euro na restrukturyzację zatrudnienia oraz zwiększenie wydajności pracy.(miz)

d3bhj5w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bhj5w
d3bhj5w
Więcej tematów