Trwa ładowanie...
d1g233u
wypadek

Dźwirzyno. Wypadek dwóch autokarów i busa. 14 osób poszkodowanych, w tym dzieci

Poważny wypadek w Dźwirzynie w woj. zachodniopomorskim. Zderzyły się dwa autobusy i bus. Poszkodowanych zostało 14 osób, w tym dwoje dzieci. W akcji ratunkowej brało udział kilkanaście wozów strażackich, a także helikopter LPR.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dźwirzyno. Wypadek dwóch autokarów i busa. 14 osób poszkodowanych, w tym dzieci
Dźwirzyno. Wypadek dwóch autokarów i busa. 14 osób poszkodowanych, w tym dzieci (Straż pożarna)
d1g233u

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę wieczorem w Dźwirzynie w powiecie kołobrzeskim w woj. zachodniopomorskim. Na wąskiej drodze dwukierunkowej zderzyły się dwa autokary i 9-osobowy bus.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, do wypadku doszło tuż przed godziną 19 na drodze powiatowej na odcinku między Rogowem a Dźwirzynem. - Przy moście na pograniczu powiatów gryfickiego i kołobrzeskiego zderzyły się dwa autokary. W wyniku zdarzenia został uszkodzony także bus, który był zaparkowany w pasie drogi. Dokładne przyczyny wypadku są cały czas ustalane - powiedział WP podkom. Zbigniew Frąckiewicz, oficer prasowy KPP w Gryficach. Kierowcy autokarów byli trzeźwi.

Wypadek w Dźwirzynie. Nikt nie został ciężko ranny

- Łącznie w wypadku uczestniczyło 19 osób. 14 z nich zostało poszkodowanych. Wśród nich jest dwoje dzieci w wieku około 10 lat. Wstępnie ustalono, że wszystkie osoby są kontaktowe i przytomne. Obecnie jeszcze 4 osoby czekają na przekazanie zespołom medycznym, reszta pasażerów zastała przewieziona już do szpitali. Najpoważniej ranny został kierowca jednego z autokarów. Pozostali poszkodowani mieli obrażenie typowe dla tego typu zdarzeń: złamania, otarcia, rozcięcia i stłuczenia - relacjonował wieczorem Wirtualnej Polsce kpt Krzysztof Azierski, oficer prasowy PSP w Kołobrzegu.

d1g233u

W akcji ratunkowej na miejscu wypadku brało udział kilkanaście wozów strażackich, a także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Straż pożarna

Droga jeszcze długo po wypadku była całkowicie zablokowana. - W tym miejscu nie ma możliwości wyznaczenia objazdów. Utrudnienia prawdopodobnie będą rwały do późnych godzin nocnych - wyjaśniał Zbigniew Frąckiewicz.

Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

Zobacz też: Szarpanina Sławomira Nitrasa z Sebastianem Kaletą. "Wiceminister próbował przerwać konferencję"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1g233u

Podziel się opinią

Share

d1g233u

d1g233u
Więcej tematów