Trwa ładowanie...

Dziś nowy Polski Ład. Konferencja Morawieckiego. Co ogłosi premier?

Już dziś premier Mateusz Morawiecki ogłosi założenia programu Polski Ład. Konferencja szefa rządu rozpocznie się o godzinie 10. Czego możemy spodziewać się od programu naprawczego PiS dla Polski?

Share
Dziś nowy Polski Ład. Konferencja Morawieckiego. Co ogłosi premier?
Dziś nowy Polski Ład. Konferencja Morawieckiego. Co ogłosi premier?Źródło: KPRM, Fot: Adam Guz
d4mq3hq

Już o godzinie 10 w sobotę 15 maja dobędzie się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, na której ogłoszone zostaną założenia Polskiego ładu - programu naprawczego dla Polski, od dawna zapowiadanego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Polski Ład. Konferencja premiera. Co usłyszymy?

Czego możemy spodziewać się od Polskiego Ładu? Program ma skupić się na następujących punktach:

  • Plan na zdrowie,
  • Uczciwa praca - godna płaca,
  • Dekada rozwoju,
  • Rodzina i dom w centrum życia,
  • Polska - nasza ziemia,
  • Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek,
  • Dobry klimat dla firm,
  • Czysta energia - czyste powietrze,
  • CyberPoland2025,

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki zaprezentują Polski Ład. Radosław Fogiel ujawnia

Polski Ład. Konferencja premiera. Przemówi Jarosław Kaczyński

Złota jesień życia. Na konferencji premiera Mateusza Morawieckiego na temat Polskiego Ładu przemawiał będzie także prezes PiS Jarosław Kaczyński.

d4mq3hq

Początkowo "Polski Ład" nazywany był "Nowym Ładem", jednak kierownictwo PiS zdecydowało się na zmianę nazwy programu po rozmowach z koalicjantami w ramach Zjednoczonej Prawicy.

- Perfekcja wykuwa się z czasem. Z uwagi na to, że przyjęliśmy ostatecznie szerszą formułę, uznaliśmy, że pewien rebranding jest tu przydatny. Stąd ostateczna nazwa - mówił w programie WP "Tłit" Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

Polski Ład. Co zawiera? Doniesienia Wirtualnej Polski

Czego możemy spodziewać się w założeniach Polskiego Ładu? Jak informują media, możemy spodziewać się m.in. podwyżki podatków dla "osób zamożnych". Granice zarobków wstępnie nakreślił rzecznik rządu Piotr Mueller.

- Chyba każdy przyzna, że nawet 8 tys. czy w okolicach 10 tys., to jest kwota, którą zarabiają w Polsce nieliczni. W związku z tym jak na Polskę to jest wyższy poziom zamożności - mówił na antenie Polskiego Radia. Jak dodał, nie chce on jednak "niczego rozstrzygać".

d4mq3hq

Jak dowiedziała się z kolei Wirtualna Polska, PiS w Polskim Ładzie planuje m.in. ulgi dla osób, które nie zdecydują się na szybką emeryturę. Dodatkowo promowane ma być także zatrudnianie osób na etaty - nie zaś tzw. "śmieciówki".

Nie możemy za to spodziewać się zmian w programie 500+. Jak dowiedzieli się nasi dziennikarze, rząd planuje w tej materii dodatki na opiekę poporodową, a także wsparcie związane z opieką nad dziećmi, gdy rodzice wrócą do pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mq3hq

Podziel się opinią

Share
d4mq3hq
d4mq3hq
Więcej tematów