Trwa ładowanie...
d3lyaxr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dziewięć nowych przypadków zachorowań na MERS w Korei Południowej

O dziewięciu nowych przypadkach zachorowań wywołanych wirusem MERS poinformowało ministerstwo zdrowia Korei Południowej. Łączna liczba chorych wzrosła do ponad 50.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Specjalne środki bezpieczeństwa na lotnisku w Hongkongu
Specjalne środki bezpieczeństwa na lotnisku w Hongkongu (PAP/EPA, Fot: Alex Hofford)
d3lyaxr

Wirus MERS (Middle East Respiratory Syndrome), który pojawił się po raz pierwszy na Bliskim Wschodzie, powoduje ostrą niewydolność układu oddechowego. Spowodował już w Korei Południowej cztery ofiary śmiertelne. Zanotowano jednak także pierwszy przypadek wyleczenia - chory opuścił już szpital.

W Korei Południowej wirus pojawił się po raz pierwszy 20 maja. Wykryto go u 68-letniego mężczyzny, który powrócił z Arabii Saudyjskiej. Opinia publiczna oskarżyła władze o spóźnioną i niedostateczną reakcję, która doprowadziła do kolejnych zachorowań. Ustalono, że ich źródłem jest właśnie ten mężczyzna.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na całym świecie odnotowano dotąd 1194 przypadków zakażenia wirusem MERS i co najmniej 443 przypadków śmiertelnych, w znacznej większości w Arabii Saudyjskiej.

d3lyaxr

MERS, po raz pierwszy wykryty u człowieka w 2012 r., jest podobny do wirusa wywołującego zespół ostrej niewydolności oddechowej SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome), który w latach 2002 - 2003 zabił na świecie ok. 800 osób. Może wywoływać kaszel, gorączkę i zapalenie płuc.

Jednak w odróżnieniu od wirusa SARS, wskaźnik zgonów w przypadku MERS jest znacznie wyższy. Jak podaje WHO, 38 proc. zakażonych wirusem MERS umiera. Nie istnieje żadna zwalczająca tego wirusa szczepionka.

d3lyaxr

Podziel się opinią

Share

d3lyaxr

d3lyaxr
Więcej tematów