Trwa ładowanie...
d25b1f7

Dzierżawski: PiS zlekceważył swoich wyborców

• PiS lekceważy swoich wyborców - uważa Mariusz Dzierżawski z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Stop Aborcji
• Skomentował w ten sposób odrzucenie projektu ustawy zaostrzającej przepisy dot. aborcji

Share
d25b1f7

Podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, która zajęła się obywatelskim projektem zaostrzającym przepisy dot. aborcji posłowie przyjęli wniosek o odrzucenie projektu. Wnioski w tej sprawie złożył Witold Czarnecki (PiS) oraz grupa posłów PO. Mariusz Dzierżawski z Fundacja PRO - Prawo do Życia, która należy do Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Stop Aborcji ma nadzieję, że na posiedzeniu plenarnym ta sprawa wróci i Sejm skieruje ten projekt ponownie do komisji. - Sądzę, że to wypadek przy pracy - mówił.

Dzierżawski wyraził opinię, iż wnioskodawcy projektu obywatelskiego oczekują "przede wszystkim, by dzieci w łonach matek przestały być mordowane, to jest najważniejsza sprawa". Tymczasem - jak mówił - PiS odrzuca projekt obywatelski, choć mówił wcześniej, że projekty obywatelskie "będzie traktował poważnie".

- Nie mam pretensji do nikogo, ja po prostu żałuję tych mordowanych dzieci; wstyd mi za polityków, którzy oszukali swoich wyborców - mówił Dzierżawski.

- Przegrały mordowane dzieci, przegrali politycy, którzy opowiadali się w kampanii wyborczej za prawem do życia, a dzisiaj stchórzyli. Dziś przegrali ci, którzy nie odważyli się powstrzymać zabijania mordowanych dzieci - dodał.

Dopytywany, kogo dokładnie ma na myśli stwierdził, że "jest to proste do zweryfikowania".

d25b1f7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25b1f7
d25b1f7
Więcej tematów