Dziennikarze Wirtualnej Polski z wyjątkowym wyróżnieniem
Dziennikarze Wirtualnej Polski otrzymali w piątek szczególne wyróżnienie. Festiwal Twórczości Wrażliwej Społecznie docenił ich zaangażowanie w komunikację międzypokoleniową dla przyszłości, która była tematem tegorocznej edycji. Nagrodzeni zostali Tatiana Kolesnychenko i Dariusz Faron.
19.04.2024 | aktual.: 19.04.2024 23:14
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
"Nagradzamy najlepszych polskich reporterów za uważność, zaangażowanie w trudne tematy, poszukiwanie prawdy, etykę dziennikarską, wnikliwą obserwację, warsztat i szacunek dla bohaterów swoich historii. Oraz za wpływ społeczny materiału, by mógł zmienić nas i kawałek świata" - piszą o sobie twórcy Festiwalu Wrażliwego.
Tematem VII edycji festiwalu była "komunikacja międzypokoleniowa dla pokoleń". Nagrody zdobyło m.in. dwoje dziennikarzy Wirtualnej Polski. Tatiana Kolesnychenko nominowana w kategorii Reportaż Pisany za tekst "Piekło w głowie" oraz Dariusz Faron w kategorii Twórca Szczególnie Wrażliwy za artykuły: "Robiliśmy wszystko, żeby ratować dziecko. Ciało zabrali w środku nocy. A oni zostali", "Poznajmy się. Jestem twoim mężem" i "Czekaj na mnie. Dostałem dożywocie" .
Tatiana Kolesnychenko otrzymała Grand Prix VII. Festiwalu Wrażliwego. Dariusz Faron w swojej kategorii zajął pierwsze miejsce ex aequo z Moniką Meleń z TVP.
"Doskonale napisany, prosty tekst, okraszony wspaniałymi zdjęciami" - krótko uzasadniono nagrodę dla Tatiany Kolesnychenko, która podziękowała za współpracę przy reportażach z Ukrainy Maciejowi Stanikowi, autorowi zdjęć do tekstu "Piekło w głowie" .
"Za piękny warsztat reporterski, spokój w opowiadaniu historii, za nieepatowanie okrucieństwem, czułe snucie opowieści, smak i gust. Za język, którym autor operuje w sposób wspaniały" - czytamy w uzasadnieniu nagrody dla Dariusza Farona.
Wrażliwość wymaga odwagi - podkreślają twórcy festiwalu. Wyróżnieni autorzy zostali docenieni szczególnie za uważność i empatię w zauważaniu innego człowieka. A także za walkę o prawa słabszych i wykluczonych.
Organizatorem Festiwalu jest fundacja Zostaw Swój Ślad.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym dziennikarzom. Zachęcamy do przeczytania wyróżnionych tekstów, które dostępne są na stronach WP.