WP

Dziennikarz wytknął posłowi PiS przeszłość. Jak się tłumaczył?

Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk oburzony działaniami PSL. Zapomniał chyba o swojej przeszłości. Dziennikarz wytknął mu członkostwo w przybudówce PZPR.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew Kuźmiuk (East News)
WP

PSL dołączyło do Koalicji Obywatelskiej. Nie wszystkim to się podoba. Sławomir Świerzyński, lider Bayer Full, w rozmowie z WP zdradził, że żegna się z partią właśnie z tego powodu. "Nowe PSL zapomniało, że w opozycji nie ma koalicji. W tym tygodniu podejmę decyzję, czy zostaję w PSL. Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę" - napisał na Facebooku.

Podobne zdanie na temat tej koalicji ma europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, w przeszłości przez wiele lat związany z Polskim Stronnictwem Ludowym.

- Ludzie "na dole" to katolicy, chodzący do kościoła. Jeżeli PSL zapisuje się do tęczowej koalicji, to nic dziwnego, że burzy się w nich krew. I myślę, że duża część z nich na kandydatów PSL-u w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie będzie głosowała - skomentował w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

WP

Kuźmiuk jednak chyba zapomniał o swojej przeszłości. - To pan musi mieć niesłychanie spokojną krew. Że ona się panu nie wzburzyła w 1986, kiedy pan do ZSL-u się zapisywał - i wtedy koalicjantem tego ZSL-u była taka partia: PZPR - wytknął mu Mazurek.

Kuźmiuk tłumaczył, że w tym czasie bronił doktoratu i zapisanie do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego było warunkiem jego promotora.

Kuźmiuk przekonuje ponadto, że "zebrania ZSL w końcówce lat 80. wyglądały jak zebrania partii opozycyjnych. Bardzo często występowali tam np. żołnierze wyklęci. Byłem sam tego świadkiem w Radomiu".

WP

W sieci szybko pojawiły się złośliwe komentarze. Rzecznik prasowy PSL napisał na Twitterze: "Panie Kuźmiuk, sprawdziłem, cuś się panu pokićkało... to byli członkowie Batalionów Chłopskich".

WP

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jasna deklaracja ministra rządu PiS ws. 500 plus na pierwsze dziecko

WP
WP
WP