WP

Dziennikarz stracił pracę, bo pokazał jak Dulkiewicz kupuje wódkę? "Odszedł dużo wcześniej"

Prawicowi publicyści przekonują, że dziennikarz, który opublikował film, na którym Aleksandra Dulkiewicz kupuje alkohol, stracił za to pracę. – To nieprawda – mówi Wirtualnej Polsce Michał Kaczorowski, redaktor naczelny portalu Trójmiasto.pl. Nieprawdą jest też to, że prezydent Gdańska towarzyszyło trzech ochroniarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (Twitter)
WP

"Dziennikarz za publikację filmiku z p. Dulkiewicz po 10 latach odchodzi z pracy w trójmiejskim portalu" – napisała na Twitterze Dorota Kania, redaktor naczelna Telewizji Republika. Tyle że to nieprawda.

Redaktor naczelny trójmiejskiego portalu wyjaśnia, że część mediów powiela nieprawdziwe informacje. - Maciej Naskręt nie został zwolniony za to, że opublikował film z panią prezydent Aleksandrą Dulkiewicz. Sam złożył wypowiedzenie dużo wcześniej - 11 lutego i obecnie wykorzystuje zaległy urlop – mówi Wirtualnej Polsce Michał Kaczorowski, redaktor naczelny portalu Trójmiasto.pl. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dziennikarz przechodzi do publicznego Radia Gdańsk.

WP

Portal Trójmiasto.pl odcina się od filmu, który opublikował Naskręt. – Czując się już poza firmą, pozwolił sobie na nie do końca przemyślane działanie. Zrobił to bez porozumienia z nami na prywatnym profilu – mówi Kaczorowski.

W sprawie filmu z Aleksandrą Dulkiewicz jest więcej przekłamań. "Wiadomości" TVP oraz prawicowe portale podawały informację, że prezydent Gdańska w czasie zakupów w Biedronce towarzyszyło trzech ochroniarzy. – To nieprawda. Jednym z tych rzekomych ochroniarzy byłem ja – mówi Wirtualnej Polsce Michał Wlazło, pracownik biura prezydent Gdańska. I dodaje, że Aleksandra Dulkiewicz robiła zakupy po godzinach pracy.

W weekend Maciej Naskręt przeprosił za opublikowanie filmu i go usunął. "Jest mi wstyd" - napisał na Twitterze.

WP

W sobotę do sprawy odniosła się Aleksandra Dulkiewicz. We wpisie na Facebooku zaznaczyła, że ma nadzieję na wyciszenie całej dyskusji na ten temat.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Racja Stanu": Michała Kobosko przepytał Andrija Deszczycę, ambasadora Ukrainy w Polsce

WP
WP
WP