Trwa ładowanie...
d3041i9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Dziennik Gazeta Prawna": Modnie jest się odurzyć w szkole

Ze sprawozdania resortu zdrowia wynika, że rośnie liczba młodych ludzi palących konopie. Na drugim miejscu w rankingu używek są środki nasenne i uspokajające, kupowane bez recepty w aptekach - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Dziennik Gazeta Prawna": Modnie jest się odurzyć w szkole
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d3041i9

Marihuaną lub haszyszem odurzyło się aż 40 proc. nastolatków w wieku maturalnym, a co piąty sięgał w tym celu po leki. Daleko w tyle są amfetamina i dopalacze (5-6 proc.).

Trochę rzadziej biorą gimnazjaliści - trawkę palił co czwarty, a "odlotowe" medykamenty przyjmowało ponad 15 proc.

Powód sięgania po takie leki jest banalny: są tanie i łatwo dostępne - wskazuje "DGP".

d3041i9

Zaś z badania Agnieszki Pisarskiej z Instytutu Psychiatrii i Neurologii, która analizowała doświadczenia młodzieży z medykamentami bez recepty, wynika, że znaczna część robiła to bez konkretnej przyczyny. "Ogólnie to jest głupie, ale taka jest moda. Chciało się spróbować, skoro inni tak robią" - relacjonowała jedna z badanych nastolatek.

Moda jest niestety też taka, by mieszać leki z alkoholem - robiło to ok. 12 proc. badanych uczniów szkół ponadgimnazjalnych - wylicza "DGP".

d3041i9

Podziel się opinią

Share

d3041i9

d3041i9
Więcej tematów