Trwa ładowanie...
d2c3e5n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Dziennik Gazeta Prawna": Drugiego dziecka chcą mężczyźni

Aż 72 proc. ojców mających jedno dziecko chciałoby drugiego potomka - wynika z najnowszej Diagnozy Społecznej. Matki nie są już takie chętne do powiększania rodziny - tylko 62 proc. tego chce - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Dziennik Gazeta Prawna": Drugiego dziecka chcą mężczyźni
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d2c3e5n

Zaś 38 proc. pań mówi stanowcze "nie". Brak satysfakcji z dotychczasowego związku, obawa przed kolejnym porodem oraz przed utratą pozycji na rynku pracy, a także przemęczenie sprawiają, że kobiety coraz rzadziej decydują się na ponowne zajście w ciążę - wylicza "DGP".

"Kobiety są bardziej ostrożne i zachowawcze, wiedzą ile wyrzeczeń kosztuje posiadanie dzieci" - wyjaśnia prof. Irena Kotowska z SGH, autorka licznych badań o polskich problemach demograficznych.

Jak podkreśla profesor, jeśli jako społeczeństwo myślimy poważnie o tym, by spowolnić kurczenie się naszej populacji, to trzeba pochylić się nad tymi matkami.

d2c3e5n

Podziel się opinią

Share

d2c3e5n

d2c3e5n
Więcej tematów