Trwa ładowanie...
d85017l
d85017l

#dzieńdobryWP Gorzkie słowa Ewy Kopacz do Beaty Szydło. Na Dzień Kobiet

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet. Co z tej okazji była premier chciałaby powiedzieć obecnej szefowej rządu? Kopacz wskazała Szydło kilka priorytetów. Jakich?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d85017l

Zobacz również: #dzieńdobryWP Ewa Kopacz uderza w Jacka Saryusza- Wolskiego

Zdaniem Kopacz, najcenniejszą rzeczą dla wszystkich Polek i Polaków są: szacunek, lojalność wobec własnego kraju oraz "solidarność z rzeszą kobiet, które - mając premiera-kobietę - liczą na to, że ich prawa będą bezpieczne".

d85017l

- Jeśli solidaryzuje się (Szydło) z ministrem Radziwiłłem i tymi, którzy pozbawiają polskie kobiety praw, to trudno powiedzieć o solidarności - podkreśliła.

"Międzynarodowy Strajk Kobiet"

W wielu miastach Polski odbędą się dziś happeningi pod hasłem "Międzynarodowy Strajk Kobiet". Postulaty uczestniczek? Utrzymanie standardów opieki okołoporodowej, dostępu do nowoczesnej, bezpłatnej antykoncepcji i bezpiecznego przerywania ciąży, dofinansowanie in vitro oraz badań prenatalnych najnowszej generacji. Manifestujące chcą także: rzetelnej edukacji seksualnej, likwidacji tzw. klauzuli sumienia i powołania niezależnej komisji do spraw pedofilii w Kościele.

Międzynarodowy Dzień Kobiet został ustanowiony w 1910 roku w Kopenhadze przez socjalistki jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie płci, głównie o poszanowanie praw kobiet, w tym praw wyborczych.

d85017l

Podziel się opinią

Share

d85017l

d85017l
Więcej tematów