Trwa ładowanie...

Dzień Wagarowicza 21 marca 2019 - czy w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny będzie dniem wolnym od nauki szkolnej?

Dzień Wagarowicza już we czwartek, 21 marca 2019. Sprawdź, czy z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie mogą bezkarnie pójść na wagary i jakie zwyczaje towarzyszą Dniu Wagarowicza.
Share
Dzień Wagarowicza 21 marca 2019 - czy w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny będzie dniem wolnym od nauki szkolnej?
Dzień Wagarowicza 21 marca 2019 - czy w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny będzie dniem wolnym od nauki szkolnej?Źródło: WP.PL
dxqzjjf

Dzień Wagarowicza 21 marca 2019 – czy to święto wolne od nauki szkolnej?

Dzień Wagarowicza, choć nie jest obchodzony za granicą (wyjątek stanowią niektóre regiony Litwy), w Polsce cieszy się dużą popularnością. Nie wiadomo dokładnie, w jakich okolicznościach się pojawił, ale można przypuszczać, że uznano pierwszy dzień wiosny za idealny moment do odpoczynku poza szkolnymi murami. Chociaż Dzień Wagarowicza jest jedynie świętem umownym, tego dnia wielu uczniów decyduje się na ominięcie lekcji. Z tego powodu szkoły często organizują dla uczniów „luźniejsze zajęcia”, wycieczki klasowe, zawody sportowe i inne aktywności, mające na celu odwieźć ich od ucieczki z placówki.

Dzień Wagarowicza – uczniowie bezkarnie pójdą na wagary?

Niestety dla wielu uczniów, Dzień Wagarowicza nie jest formalnie uznawany, a za opuszczenie zajęć w tym dniu, młodzież mogą spotkać liczne nieprzyjemności. Za opuszczenie zajęć lekcyjnych bez usprawiedliwienia, do szkoły mogą zostać wezwani rodzice lub prawni opiekunowie. Rozmowa wychowawcza z dyrekcją lub wychowawcą nie jest jednak najgorszym scenariuszem. Młodzież przyłapana przez policję w godzinach, w których powinna być w szkole, może zostać przewieziona na komisariat, gdzie będzie musiała poczekać na przyjazd rodziców.

dxqzjjf

Podziel się opinią

Share
dxqzjjf
dxqzjjf
Więcej tematów