Dzień Papieski bez Jana Pawła II
W całej Polsce pod hasłem "Jan Paweł II - Orędownik Prawdy"
obchodzony jest po raz piąty Dzień Papieski, ale po raz
pierwszy bez Jana Pawła II. Głównym celem Dnia jest zbiórka
pieniędzy na stypendia dla utalentowanej młodzieży z małych wsi i
miast. Kwestę przeprowadzi 100 tys. wolontariuszy.
W wielu miejscowościach odbędą się uroczyste koncerty, msze święte i nabożeństwa w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II. Zainauguruje je msza św. w warszawskim kościele Św. Krzyża, a przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi przewodniczący Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" abp Tadeusz Gocłowski.
Główną mszę świętą odprawi prymas Polski kardynał Józef Glemp w akademickim kościele św. Anny w Warszawie. Po niej na Placu Zamkowym odbędzie się galowy koncert, w trakcie którego przewidywana jest wypowiedź papieża Benedykta XVI. Podczas koncertu TVP będzie się łączyć telemostem z miastami, m.in. z Krościenkiem, Krakowem, Przemyślem, Wilnem i Gdańskiem.
Pomysłodawcą i organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja Konferencji Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
W Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach mszę św. w intencji Jana Pawła II i jego szybkiej beatyfikacji odprawi metropolita krakowski ks. arcybiskup Stanisław Dziwisz. Podczas mszy abp Dziwisz przedstawi plany działania nowo utworzonej Fundacji "Nie lękajcie się", której celem jest utrwalanie pamięci i spuścizny Jana Pawła II.
W uroczystości udział zapowiedzieli Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski oraz dwaj kandydaci na prezydenta Lech Kaczyński (PiS) i Donald Tusk (PO).
Wieczorem pod "oknem papieskim" w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich rozpocznie się nocne czuwanie w intencji Jana Pawła II.