Trwa ładowanie...
d18i651

Dzień Ojca. Życzenia składają politycy

Dzień Ojca obchodzimy w Polsce 23 czerwca. Życzenia z okazji Dnia Ojca złożyli również politycy - m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny Marlena Maląg. Do grona dołączył też prezydent Andrzej Duda.
Share
Dzień Ojca. Życzenia składają politycy
Dzień Ojca. Życzenia składają politycy
d18i651

"Drodzy Ojcowie, wszyscy pamiętamy ten szczególny moment, kiedy nasze córki i synowie pierwszy raz powiedzieli słowo 'tata'. Od tego czasu świat nabrał niesamowitych barw" - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś, w dniu naszego święta, życzę Wam, aby ten kolor i radość były z Wami i Waszymi dziećmi każdego dnia” - dodał szef rządu w życzeniach dla ojców we wpisie na Twitterze.

Wszystkim ojcom życzenia przekazała również para prezydencka. "Są Panowie niezastąpieni w roli przewodników, wzorców i mistrzów dla swoich dzieci Wprowadzają je w świat, przekazują swoją wiedzę i umiejętności. Dają przykład odwagi i konsekwencji w dążeniu do celów" - napisali Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda.

Zobacz też: Minister przemawiała z ambony. Wywołała burzę

Z okazji Dnia Ojca życzenia złożyła także Marlena Maląg, minister rodziny. "Przypadający dzisiaj Dzień Ojca, chociaż mówi się o nim nieco mniej niż o Dniu Matki, to wspaniałe i ważne święto. Tata to pierwszy bohater i wielki autorytet dla maluchów, a w miarę upływu lat – nauczyciel, doradca, kiedy trzeba - adwokat” - napisała Maląg.

d18i651

"Kiedy mówimy o rodzinie jako najlepszej inwestycji, o programach społecznych takich jak chociażby 'Rodzina 500 plus', w którego ramach do polskich rodzin trafiło już ponad 110 mld zł, myślimy o dzieciach, o mamie, a także o tacie" - dodała szefowa resortu rodziny.

Życzenia pojawiły się też na profilu twitterowym prezydenta Andrzeja Dudy. "Z okazji Dnia Ojca, wszystkim tatom składam serdeczne życzenia wszelkiego powodzenia, rodzicielskiej wyrozumiałości, a przede wszystkim szczęścia płynącego z odwzajemnianej miłości do córek i synów. Wszystkiego dobrego!"

Z kolei kandydat na prezydenta Szymon Hołownia zamieścił film z rodzinnego pobytu nad morzem "Pierwszy raz Mani nad morzem. Dumny Tata" - napisał Hołownia.

Dzień Ojca. Kto pierwszy obchodził święto?

Dzień Ojca obchodzimy w Polsce 23 czerwca. Za inicjatorkę Dnia Ojca uznaje się Sonorę Louise Smart Dodd. W ten sposób uczciła ona swojego ojca - weterana wojennego, który sam wychował sześcioro dzieci po tym, jak zmarła jego żona.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18i651

Podziel się opinią

Share
d18i651
d18i651
Więcej tematów