Trwa ładowanie...

Dzień dziecka w WP. Akcja wymyślona z dzieciakami - ruszamy dziś

Farby, pędzle, spraye, brzydki mur i dzieciaki, które chcą superbohaterów. Nie zwyczajnych, ale takich, którzy chronią przed hejtem. Same wymyśliły projekt muralu i razem z artystą ten mural stworzą. Na szarym murze ich szkoły.
Share
Szary mur szkoły zmienił się nie do poznania
Szary mur szkoły zmienił się nie do poznaniaŹródło: WP.PL
d1jswzq

Co można dać dzieciakom w dniu ich święta? Sami mali zainteresowani mieliby z pewnością sporo pomysłów na prezenty. Ale my w Wirtualnej Polsce postanowiliśmy zaangażować się w coś bardziej trwałego niż nowa gra na konsolę. Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 69 im. gen. St. Sosabowskiego wymyśliły, jak moglibyśmy ozdobić szary mur ich szkoły.

Zobacz też: Dzień dziecka w WP

Hejt, agresja w przestrzeni publicznej, wrogość – to wszystko nie umyka uwadze najmłodszych. Daje negatywne wzorce zachowania w sytuacji konfliktu, uczy bycia wrogim. Najmłodsi wyniosą wzorce z dzisiejszego świata, by tworzyć swój jako dorośli. Nie jesteśmy najlepszymi nauczycielami, a przecież nam wszystkim zależy, by młodsze pokolenia żyły w lepszej rzeczywistości niż ta nasza.

d1jswzq

Dlatego zapytaliśmy uczniów podstawówki, jak walczyć z hejtem. Pytanie było oczywiście dla najmłodszych dość żenujące. Jak to, jak? Odpowiedź jest oczywista – tylko dzięki superbohaterom! Dlatego na ścianie szkoły powstanie armia superbohaterów, którzy będą bronili dzieciaków przed hejtem, nękaniem, brakiem empatii, bezsensowną głupotą.

Już dzisiaj zaczynamy prace na szkolnym murze i razem z najmłodszymi i artystą, który wg wskazówek dzieci zaprojektował szkic, będziemy malować mural.

Hejt, zawiść i złośliwość – to wszystko trzeba zacząć zwalczać w samym sobie. Ale o ile prościej to zrobić, gdy tuż obok czuwa brygada superbohaterów!

d1jswzq

Podziel się opinią

Share
d1jswzq
d1jswzq
Więcej tematów