Trwa ładowanie...
d3itnuc

Dzień dziecka w WP. Akcja wymyślona z dzieciakami - ruszamy dziś

Farby, pędzle, spraye, brzydki mur i dzieciaki, które chcą superbohaterów. Nie zwyczajnych, ale takich, którzy chronią przed hejtem. Same wymyśliły projekt muralu i razem z artystą ten mural stworzą. Na szarym murze ich szkoły.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szary mur szkoły zmienił się nie do poznania
Szary mur szkoły zmienił się nie do poznania (WP.PL)
d3itnuc

Co można dać dzieciakom w dniu ich święta? Sami mali zainteresowani mieliby z pewnością sporo pomysłów na prezenty. Ale my w Wirtualnej Polsce postanowiliśmy zaangażować się w coś bardziej trwałego niż nowa gra na konsolę. Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 69 im. gen. St. Sosabowskiego wymyśliły, jak moglibyśmy ozdobić szary mur ich szkoły.

Zobacz też: Dzień dziecka w WP

Hejt, agresja w przestrzeni publicznej, wrogość – to wszystko nie umyka uwadze najmłodszych. Daje negatywne wzorce zachowania w sytuacji konfliktu, uczy bycia wrogim. Najmłodsi wyniosą wzorce z dzisiejszego świata, by tworzyć swój jako dorośli. Nie jesteśmy najlepszymi nauczycielami, a przecież nam wszystkim zależy, by młodsze pokolenia żyły w lepszej rzeczywistości niż ta nasza.

d3itnuc

Dlatego zapytaliśmy uczniów podstawówki, jak walczyć z hejtem. Pytanie było oczywiście dla najmłodszych dość żenujące. Jak to, jak? Odpowiedź jest oczywista – tylko dzięki superbohaterom! Dlatego na ścianie szkoły powstanie armia superbohaterów, którzy będą bronili dzieciaków przed hejtem, nękaniem, brakiem empatii, bezsensowną głupotą.

Już dzisiaj zaczynamy prace na szkolnym murze i razem z najmłodszymi i artystą, który wg wskazówek dzieci zaprojektował szkic, będziemy malować mural.

Hejt, zawiść i złośliwość – to wszystko trzeba zacząć zwalczać w samym sobie. Ale o ile prościej to zrobić, gdy tuż obok czuwa brygada superbohaterów!

d3itnuc

Podziel się opinią

Share

d3itnuc

d3itnuc
Więcej tematów