Trwa ładowanie...

"Dzień Andrzeja Dudy" w amerykańskim talk-show

Prowadzący najpopularniejszego za oceanem wieczornego programu Stephen Colbert poświęcił wzmiankę wizycie Andrzeja Dudy w USA. Na cześć naszego prezydenta ustanowił nawet "święto" - Dzień Andrzeja Dudy.

Share
"Dzień Andrzeja Dudy" w amerykańskim talk-show
Źródło: Youtube.com
d2ihth0

Niestety, w materiale znalazły się wyłącznie fragmenty wypowiedzi Trumpa, który mówił m.in. o kłamliwych sondażach. Przypomniano również jego słowa o "najlepszym przemówieniu, wygłoszonym przez prezydenta w Europie". Jak nietrudno się domyślić, chodziło mu o... własne wystąpienie (podczas obchodów 75. rocznicy lądowania w Normandii).

Emitowany przez CBS Late Night Show Stephena Colberta jest najpopularniejszym programem w amerykańskim paśmie wieczornym. Średnio ogląda go 3,8 miliona widzów.

Podczas spotkania w Białym Domu Andrzej Duda i Donald Trump podpisali porozumienie dotyczące sprzedaży Polsce 32 myśliwców F-35 oraz zwiększenia amerykańskich sił w naszym kraju o tysiąc żołnierzy. Podczas spotkania przywódcy wraz z małżonkami obserwowali pokaz wspomnianych maszyn.

"To była przyjemność gościć moich przyjaciół prezydenta Andrzeja Dudę i Panią Agatę Kornhauser-Dudę z Polski w Białym Domu. Więzy łączące USA i Polskę są zawsze mocne. Dziękujemy za bycie przykładem sojusznika!" - skomentował wizytę polskiej pary prezydenckiej Donald Trump.

d2ihth0

Po Waszyngtonie Andrzej Duda odwiedzi Teksas, Nevadę oraz Kalifornię. Tam będzie rozmawiał m.in. z przedstawicielami Youtube'a i Google'a, a także zainauguruje polski tydzień biznesu i innowacji. Podpisze również porozumienie ws. zakupu nowych technologii medycznych z dziedziny onkologii.

Zobacz także: Andrzej Duda rośnie w siłę? Jest coś, co "pomoże mu w kampanii"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ihth0

Podziel się opinią

Share
d2ihth0
d2ihth0
Więcej tematów