Trwa ładowanie...
d4ghbsc

"Dzięki Breivikowi zaczną się bać" - szokujące słowa posła

Prawicowo-populistyczna Wolnościowa Partia Austrii (FPOe) pozbawiła członkostwa swojego deputowanego Wernera Koenigshofera, który na swoim blogu internetowym wychwalał Andersa Breivika - zamachowca z Norwegii. Poseł stwierdził m.in., że dzięki Breivikowi "muzułmanie zaczną się bać i opuszczą Europę, a lewica nareszcie spuści z tonu".

Share
d4ghbsc

Szef skrajnej prawicy Hans Christian Strache poinformował, że Werner Koenigshofer nie jest już członkiem Wolnościowej Partii Austrii i byłoby dobrze gdyby złożył również mandat poselski. - Dostał czerwoną kartkę - oświadczył Strache.

Skrajna prawica wydała swój werdykt po oburzających reakcjach deputowanych i samych Austriaków, którzy czytali i komentowali blogi Koenigshofera. Poseł nie szczędził pochwał pod adresem Breivika, twierdząc, że dzięki niemu "muzułmanie zaczną się bać i opuszczą Europę, a lewica nareszcie spuści z tonu".

Wolnościowa Partia Austrii (FPOe) jest trzecią siłą polityczną w parlamencie. Wiedeńskie media przypominają, że sam Strache nie jest "niewiniątkiem" i zrobił polityczną karierę między innymi na ostrej i brutalnej kampanii wymierzonej przeciw muzułmańskim imigrantom.

d4ghbsc

Podziel się opinią

Share
d4ghbsc
d4ghbsc
Więcej tematów