Trwa ładowanie...
d4dmid2
28-06-2016 12:20

#dziejesienazywo. Krzysztof Bosak o przerobionym zdjęciu Vistuli: przekaz dość dyskusyjny

- To nie jest plakat Młodzieży Wszechpolskiej. To jest grafika, którą ktoś zrobił i wpuścił w internet. Została skopiowana na jeden z profili na Facebooku. Moim zdaniem nie było to do końca rozsądne, dlatego, że przekaz jest dosyć dyskusyjny. Jest to polemika z hasłem, które się forsuje, tzw. ideologią multikulturalizmu, czyli: all different, all equal (wszyscy różni, wszyscy równi - przyp. red.). A tam to hasło przekręcono, biorąc reprezentację polskich piłkarzy, pokazując, że nie ma w niej żadnych imigrantów. I eksponując monoetniczność naszej reprezentacji, która jest jakąś wartością - mówił w #dziejesienazywo wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.

d4dmid2
d4dmid2

Podkarpacki oddział Młodzieży Wszechpolskiej ukradł zdjęcie z kampanii reklamowej firmy Vistula i przerobił na rasistowski plakat. Piłkarze z reprezentacji, którzy reklamowali kolekcję koszul, zostali podpisani "Wszyscy różni - wszyscy biali". Vistula podjęła kroki prawne w tej sprawie.

- Nie jestem pewien, czy podkreślanie składu rasowego naszej kadry w sytuacji, gdy wygrywa ona mecz po meczu, jest tym, z czego powinniśmy być najbardziej dumni - mówił w #dziejesienazywo Krzysztof Bosak.

d4dmid2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dmid2
Więcej tematów