Trwa ładowanie...
Natalia Durman
30-05-2016 14:02

#dziejesienazywo Agnieszka Holland: Mateusz Kijowski stał się jedyną twarzą KOD. To ogromny błąd

- KOD to nie tylko Mateusz Kijowski. Stał się jedyną twarzą KOD - to ogromny błąd i to trzeba naprawiać - oceniła w #dziejesienazywo reżyser Agnieszka Holland. Pytana, czy 4 czerwca weźmie udział w marszu tej organizacji, odpowiedziała: - Będę we Wrocławiu i mam nadzieję, że tam też się coś odbędzie.

dn70wgw
dn70wgw

- Nie ma pani wrażenia, że jest na marszach coraz więcej polityków? - pytał prowadzący program, Sławomir Sierakowski.

Holland oceniła, że jest "zupełnie naturalne", że politycy uprawiają politykę. - Jakie ma być dla nich miejsce, jeśli w parlamencie właściwie się ich nie dopuszcza do głosu - pytała.

Oceniła, że KOD to "wrażliwy ruch". - Jest ruchem społecznym, ale - nie oszukujmy się - też ruchem politycznym (...) Wyrzucanie polityków może pozwoliłoby zachować czystość i sterylność, ale z drugiej strony byłoby nielogiczne i nieautentyczne - stwierdziła.

Sierakowski przytoczył słowa Mateusza Kijowskiego z wywiadu dla "Gazety Wyborczej". Lider KOD oznajmił w nim, że "sytuacja nie jest prosta i trzeba szukać mało eleganckich rozwiązań. Idziemy przez błoto i buty muszą się pobrudzić, żeby wrócić na czystą ścieżkę prawa".

- Przestaję to rozumieć. Czy nienaruszalne zasady, których dotąd bronił KOD, mają stać się przedmiotem jakiegoś zgniłego kompromisu? - pytał prowadzący #dziejesienazywo.

- Jeżeli to ma oznaczać, że zaczyna robić się kompromis z prawem w sprawie konstytucji - tego co jest konstytucyjne, a co nie - to, oczywiście, mojej zgody na to nie ma - podkreśliła Holland.

dn70wgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn70wgw
Więcej tematów