Trwa ładowanie...
d2ol3b3
dehli
27-08-2001 19:23

Dziecinnie prosty Internet

Przeprowadzony w slumsach Delhi eksperyment ukazał,
jak szybko wychowane na ulicy niepiśmienne dzieci są w stanie
nauczyć się podstaw obsługi komputera i korzystania z Internetu.

d2ol3b3
d2ol3b3

Eksperyment, sponsorowany przez rząd indyjski, instytucje lokalne i Bank Światowy miał na celu zbadanie, jaką rolę w edukacji milionów indyjskich analfabetów może odegrać komputer.

Wyniki eksperymentu były zaskakujące. Ukazały one, jak wiele są w stanie nauczyć się dzieci nie mające żadnego doświadczenia w dziedzinie obsługi komputera i nie znające prawie lub wcale języka angielskiego.

Pomysłodawcą projektu jest Sugata Mitra, koordynator badań i rozwoju w firmie zajmującej się produkcją oprogramowania w Delhi. Umieścił on komputer na ścianie budynku w dzielnicy dla najbiedniejszych i obserwował efekty.

Na początku dzieci zainteresowały się ikonami na monitorze a potem, stopniowo, nauczyły się podstawowej obsługi komputera i po ośmiu minutach poruszały się po Internecie.

d2ol3b3

Po kilku dniach korzystały już z programów graficznych takich jak MSpaint, potrafiły także tworzyć foldery i przenosić do nich obiekty. Następnym krokiem było ładowanie gier i granie. Ale na tym się nie skończyło. Zanim minął miesiąc, dzieci odkryły w sieci pliki muzyczne MP3 i ściągały z Internetu piosenki.

Eksperyment z "dziurą w ścianie" przeprowadzono także w innym indyjskim mieście Mandatusi i jego wyniki były prawie identyczne. (agu)

d2ol3b3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ol3b3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj