Trwa ładowanie...
d2gmsfh

Dyrektor szpitala w Sieradzu odwołany. Bo "nie zapobiegł rozprzestrzenianiu się COVID-19"

Z funkcji dyrektora szpitala wojewódzkiego w Sieradzu Witolda Stefaniaka odwołał zarząd województwa łódzkiego. Powodem miał być fakt, że "nie zapobiegł" rozprzestrzenieniu się zakażenia koronawirusem wśród pracowników placówki i jej pacjentów" - informuje TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zarząd województwa łódzkiego uznał, że "dyrektor niewystarczająco poradził sobie z sytuacją w szpitalu po wybuchu pandemii COVID-19"
Zarząd województwa łódzkiego uznał, że "dyrektor niewystarczająco poradził sobie z sytuacją w szpitalu po wybuchu pandemii COVID-19" (FORUM)
d2gmsfh

Tymczasowo obowiązki odwołanego dyrektora szpitala pełni od czwartku ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego, dr Marek Neuberg.

Zarząd województwa łódzkiego o zwolnieniu poinformował w czwartek. Jak informuje TVN24, zarząd uznał, że "dyrektor niewystarczająco poradził sobie z sytuacją w szpitalu po wybuchu pandemii COVID-19 i nie zapobiegł rozprzestrzenieniu się zakażenia wśród pracowników placówki i jej pacjentów".

Miesiąc temu w sieradzkim szpitalu wykryto ognisko epidemii koronawirusa. Służby odnotowały 80 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Zakażonych zostało wtedy 45 pacjentów i 35 pracowników placówki.

d2gmsfh

Dyrekcja miała wtedy podjąć decyzję o wstrzymaniu przyjęć pacjentów na wszystkie oddziały. Do pracy oddziały wracały sukcesywnie na przełomie lipca i czerwca.

Od początku epidemii w powiecie sieradzkim zanotowano 305 przypadków zakażenia koronawirusem. 28 osób zmarło z powodu COVID-19.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gmsfh

Podziel się opinią

Share
d2gmsfh
d2gmsfh