Trwa ładowanie...

Dyrektor Programu I Polskiego Radia Kamil Dąbrowa został zwolniony

• Dyrektor radiowej Jedynki, Kamil Dąbrowa, został zwolniony
• Zastąpi go Marzena Wyczółkowska
• Powołano nowy zarząd Polskiego Radia
• Prezesem rozgłośni została Barbara Stanisławczyk

Share
Dyrektor Programu I Polskiego Radia Kamil Dąbrowa został zwolniony
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d4m73zd

Zmiany we władzach spółek mediów publicznych wynikają z noweli ustawy o radiofonii i telewizji, która po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę w czwartek, weszła w życie w piątek i wtedy też Minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz powołał na stanowisko prezesa TVP Jacka Kurskiego, zaś na prezesa Polskiego Radia - Barbarę Stanisławczyk.

Na mocy ustawy wygasły kadencje dotychczasowych zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, a wybór nowych władz - do czasu przeprowadzenia kompletnej reformy mediów publicznych - przypadł ministrowi skarbu państwa.

d4m73zd

Zarząd Polskiego Radia zdecydował o zwolnieniu Kamila Dąbrowy, dyrektora Jedynki. Obowiązki dyrektora do czasu powołania następcy będzie pełnić sekretarz Programu 1 Polskiego Radia - Marzena Wyczółkowska.

Zarząd publicznej rozgłośni został dziś powołany przez ministra skarbu państwa. Prezesem Polskiego Radia została Barbara Stanisławczyk, a pozostałymi członkami zarządu są Jerzy Kłosiński i Marcin Palade.

Kamil Dąbrowa zasłynął tym, że jego decyzją, od 1 stycznia Program I PR emitował o każdej pełnej godzinie hymn Polski na zmianę z hymnem UE. Jak wyjaśniał, była to forma zwrócenia uwagi na "zagrożenie pluralizmu i wolności słowa w mediach"

Po południu stanowiska stracili także szefowie: IAR (Mariusz Borkowski sam złożył wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron), Trójki (Magdaleny Jethon - również wnioskowała o rozwiązanie umowy w ten sposób), Polskiego Radia dla Zagranicy Juliusza Michała Maliszewskiego oraz Agencji Promocji.

Pełnienie obowiązków szefa IAR powierzono sekretarzowi tej redakcji Agnieszce Leo-Sielickiej. Trójką kieruje obecnie zastępca dyrektora, redaktora naczelnego stacji Anna Krakowska. Polskim Radiem dla Zagranicy kieruje obecnie sekretarz redakcji PRdZ Alicja Duraj. Z zajmowanej funkcji odwołano także dyrektor Agencji Promocji Violettę Suchecką, powołując na to stanowisko Mirosławę Mieszkowską.

d4m73zd

Podziel się opinią

Share
d4m73zd
d4m73zd
Więcej tematów