Trwa ładowanie...
d2y3m03

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego na liście PJN

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, poseł Jan Ołdakowski otwiera listę PJN w tzw. wianuszku podwarszawskim. Za nim znalazła się m.in. żona europosła Michała Kamińskiego, Anna Kamińska oraz matka Pawła Poncyljusza - Jadwiga Poncyljusz.

Share
d2y3m03

Z listy PJN w okręgu obejmującym powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński startują także: Elżbieta Dybowska-Kluk, Konrad Janowski i Lidia Król.

Kamińska jest piątką na podwarszawskiej liście ugrupowania. Ostatnie miejsce - 20. - zajmuje matka szefa klubu PJN Pawła Poncyljusza, Jadwiga Poncyljusz.

PJN znalazła się wśród siedmiu komitetów - obok PO, PiS, SLD, PSL, Ruchu Palikota i Polskiej Partii Pracy - które mogą zarejestrować listy we wszystkich okręgach wyborczych. Poinformował o tym w czwartek sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, komitet wyborczy, który zarejestrował do wtorku do godz. 24 listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów wyborczych, uprawniony jest do zgłoszenia dalszych list, bez poparcia zgłoszenia podpisami wyborców.

d2y3m03

Podziel się opinią

Share
d2y3m03
d2y3m03
Więcej tematów