Trwa ładowanie...
d2gfxrj
IAR

Dymisje w rządzie Ewy Kopacz. Cimoszewicz: w Ministerstwie Zdrowia szykuje się skandal

- Wczorajsze dymisje mają na celu pokazanie energicznej reakcji premier na liczne nieprawidłowości - spekuluje były premier Włodzimierz Cimoszewicz. W radiowej Jedynce dodał, że działania Ewy Kopacz związane są ze zbliżającymi się wyborami. Dodał również, że w resorcie zdrowia "zanosi się na spory skandal".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dymisje w rządzie Ewy Kopacz. Cimoszewicz: w Ministerstwie Zdrowia szykuje się skandal
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d2gfxrj

Zdaniem Cimoszewicza, mniej prawdopodobnym motywem działania polskiej premier jest ten związany z wyciąganiem konsekwencji, jakie należało wyciągnąć już rok temu.

Były szef rządu dodał, że choć część wczorajszych dymisji związana jest z aferą taśmową, są i takie nie mające z nią związku. Dotyczy to choćby odwołania ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.

Zdaniem gościa radiowej Jedynki, w tym resorcie "zanosi się na spory skandal związany z eksportem leków". - Mam przeczucie, że tam ujawni się bulwersująca sprawa eksportu leków, których brakuje w polskich aptekach z powodu błędnej interpretacji przepisów przez urzędników Ministerstwa Zdrowia. To próba zapobieżenia kolejnemu skandalikowi - mówił.

d2gfxrj

Cimoszewicz dodał, że były też rozliczenia wewnątrzpartyjne, jak choćby dymisja ministra sportu Andrzeja Biernata.

Na środowej konferencji prasowej premier Ewa Kopacz poinformowała o odwołaniu trzech ministrów i wiceministrów. Do dymisji podał się także marszałek sejmu Radosław Sikorski, a Jacek Cichocki przestał być koordynatorem służb specjalnych.

Rezygnację z pełnionych funkcji złożyli: - Andrzej Biernat - Minister Sportu i Turystyki, - Włodzimierz Karpiński - Minister Skarbu Państwa, - Bartosz Arłukowicz - Minister Zdrowia, - Jan Vincent Rostowski - szef doradców politycznych szefowej rządu, - Tomasz Tomczykiewicz - sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, - Stanisław Gawłowski - sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, - Rafał Baniak - podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Zobacz również wideo: Dymisje w rządzie Kopacz

d2gfxrj

Podziel się opinią

Share

d2gfxrj

d2gfxrj
Więcej tematów