Trwa ładowanie...
difebmw

Dymisje w ABW. Miesiąc wcześniej podczas zatrzymania zginęła jedna osoba

Według nieoficjalnych informacji swoje stanowiska stracili szefowie ważnych departamentów w ABW. Prawdopodobnie ma to związek ze śmiercią Wietnamki, do której doszło podczas zatrzymania przez funkcjonariuszy ABW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wietnamka po wejściu do domu ABW wyskoczyła przez okno
Wietnamka po wejściu do domu ABW wyskoczyła przez okno (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
difebmw

Według nieoficjalnych informacji TVN24, stanowiska w ABW stracili szef pionu śledczego oraz szef pionu zwalczania przestępczości ekonomicznej. Zdaniem jednego z posłów z komisji ds. służb specjalnych dymisje są bezpośrednim efektem przebiegu akcji ABW.

Jak podaje portal, jeden ze zdymisjonowanych był odpowiedzialny za wszystkie prowadzone przez ABW śledztwa. Tę samą funkcję w ABW pełnił w latach 2006-2007, kiedy podczas zatrzymania przez funkcjonariuszy ABW doszło do samobójstwa Barbary Blidy.

Do śmierci podczas zatrzymania przez ABW doszło w maju. Wietnamka została zatrzymana w swoim domu w okolicach Wólki Kosowskiej. Już po wejściu do domu ABW wyskoczyła przez okno. Prawdopodobnie wchodziła w skład zorganizowanej grupy przestępczej. Kobieta była partnerką życiową Wietnamczyka, który zdaniem śledczych był szefem grupy.

difebmw

Zobacz także: "Ja panu mogę nogę podać". Suchocka wyjaśnia szczegóły słynnej sceny z Wałęsą i Kwaśniewskim

W związku ze śmiercią Wietnamki toczy się śledztwo w sprawie podejrzenia przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

difebmw

Podziel się opinią

Share

difebmw

difebmw
Więcej tematów