Trwa ładowanie...
d3rr20s

Dwóch Polaków na liście ŻENUJĄCYCH mieszkańców Berlina

Dwóch Polaków znalazło się na liście najbardziej żenujących mieszkańców Berlina, sporządzonej przez czasopismo Tip Berlin. "Wyróżnieni" to korespondent TVP Cezary Gmyz i ambasador Andrzej Przyłębski, mąż prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej.
Share
Dwóch Polaków na liście ŻENUJĄCYCH mieszkańców Berlina
Źródło: PAP
d3rr20s

Lokalny dwutygodnik Tip Berlin, poświęcony wydarzeniom w mieście, opublikował listę 100 najbardziej żenujących mieszkańców stolicy Niemiec. Wśród "wyróżnionych" nie zabrakło Polaków. Na miejscu 80. znalazł się Cezary "Trotyl" Gmyz, korespondent TVP w Niemczech, na 11. - ambasador Andrzej Przyłębski, prywatnie mąż prezes Trybunału Konstytucyjnego.

W przypadku Gmyza zaważyła jego wpadka z korespondencją po tragicznym zamachu, w którym zginął między innymi polski kierowca. Dziennikarz TVP informował z miejsca zdarzenia będąc w dość specyficznym stanie (niektórzy sugerowali nawet wcześniejszą konsumpcję alkoholu), do tego w pewnym momencie pojawił się nagle w kadrze z papierosem w ustach, potykając się przy tym o własne nogi.

W przypadku ambasadora Przyłębskiego zadecydował jego upór przy organizowaniu premiery filmu "Smoleńsk". Berlińskie kina odmawiały pokazywania obrazu, pojawiały się głosy o jego propagandowym charakterze. Tip Berlin nazwał ambasadora "fanatykiem teorii spiskowych" i "niezdarnym ideologiem". Ostatecznie premiera odbyła się dzięki zaangażowaniu... Klubu Polskich Nieudaczników, czyli instytucji zrzeszającej polskich artystów mieszkających w stolicy Niemiec. "Smoleńsk" był podczas pokazu wielokrotnie wyśmiany przez publiczność, gorzkich słów nie szczędzono filmowi podczas dyskusji po seansie.

d3rr20s

Podziel się opinią

Share
d3rr20s
d3rr20s
Więcej tematów