Trwa ładowanie...
d4jgmci
Policja

Dwóch mężczyzn zatrzymanych podczas meczu Górnika Zabrze z Cracovią

Dwóch mężczyzn, którzy załamali przepisy o bezpieczeństwie imprez masowych, zostało zatrzymanych przez policję z Zabrza. Do zatrzymania doszło wczoraj, podczas zabezpieczenia meczu Górnika Zabrze i Cracovii Kraków. Mężczyźni obecnie trzeźwieją w policyjnym areszcie. O ich losie zdecyduje zabrzański sąd.
Share
Dwóch mężczyzn zatrzymanych podczas meczu Górnika Zabrze z Cracovią
Źródło: WP, Fot: Marcin Gadomski
d4jgmci

Wczoraj zabrzańscy policjanci brali udział w zabezpieczeniu imprezy masowej, jaką był mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika i Cracovii. W trakcie zabezpieczenia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie stosowali się do poleceni ochrony obiektu. Mężczyźni pomimo silnego upojenia alkoholowego usiłowali wejść na teren imprezy.

Zatrzymani zostali przewiezieni do zabrzańskiej komendy i poddani badaniu trzeźwości. Wynik wskazał, że 29-letni mężczyzna miał w swoim organizmie 2,42 promila alkoholu, natomiast jego 36-letni kolega aż 2,8 promila. Zatrzymani trzeźwieją w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostaną przewiezieni do zabrzańskiego sądu, który w trybie przyspieszonym wyda orzeczenie w ich sprawie.

Policjanci zwalczający przestępczość stadionową, prowadzą również intensywne czynności w sprawie złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Do przestępstwa doszło podczas sierpniowego meczu piłki nożnej rozegranym pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Jagiellonii Białystok, podczas którego kibice odpalili race.

Policjanci przedstawili już pierwsze zarzuty za posiadanie materiałów pirotechnicznych podczas imprezy masowej - podejrzany poddał się dobrowolnie karze 3 lat zakazu stadionowego i grzywny w wysokości 3600 złotych.

d4jgmci

Podziel się opinią

Share
d4jgmci
d4jgmci
Więcej tematów