Trwa ładowanie...
Dwie strzelaniny na przedmieściach Waszyngtonu. Są zabici i ranni
IARReuters

Dwie strzelaniny na przedmieściach Waszyngtonu. Są zabici i ranni

• Dwie osoby zginęły i dwie zostały ranne • Strzały padły w centrum handlowym i markecie • Domniemany morderca dzień wcześniej miał zabić też żonę
Share
d4a7vzx

Zatrzymano domniemanego sprawcę, którym jest zbiegły policjant podejrzewany już o zabicie żony. To 62-letni Eulalio Tordil, który miał w czwartek przed jedną ze szkół w stanie Maryland na przedmieściach Waszyngtonu zastrzelić swoją żonę i postrzelić przechodnia. Groził też, że popełni samobójstwo. Od tego czasu był intensywnie poszukiwany przez policję.

Wieczorem czasu polskiego policja podała na Twitterze informację o jego schwytaniu.

d4a7vzx

Do czwartkowego zabójstwa doszło w hrabstwie Prince George, a do piątkowych wydarzeń - w sąsiednim hrabstwie Montgomery w tym samym stanie.

Najpierw miała miejsce strzelanina przed centrum handlowym Westfield Montgomery w Bethesda, w której rany odniosły trzy osoby. Jedna z nich zmarła po przewiezieniu do szpitala. Do kolejnego śmiertelnego użycia broni palnej doszło nieco później w oddalonym o kilka minut jazdy samochodem centrum handlowym Aspen Hill w Silver Spring. Na miejscu zginęła tam kobieta.

We wszystkich szkołach w hrabstwie Montgomery uczniom ze względu na ich bezpieczeństwo zabroniono wychodzić z budynków.

d4a7vzx

Podziel się opinią

Share
d4a7vzx
d4a7vzx
Więcej tematów