Trwa ładowanie...

Dwa rosyjskie bombowce u wybrzeży Bretanii

• Francuskie myśliwce przejęły dwa rosyjskie bombowce

• Incydent miał miejsce pod koniec września

• Bombowce leciały bardzo blisko granicy francuskiej przestrzeni powietrznej

• Później bombowce zostały przejęte przez samoloty hiszpańskie

• Eksperci: Rosja sprawdza możliwości obronne NATO i pokazuje, że może zaatakować wszędzie

Share
Dwa rosyjskie bombowce u wybrzeży Bretanii
Źródło: Wikimedia Commons, Fot: Vitaly V. Kuzmin
d4bi41o

Francuskie myśliwce przejęły u wybrzeży Bretanii dwa rosyjskie bombowce strategiczne. Incydent miał miejsce pod koniec września. Dzisiaj informacja o tym dostała się do wiadomości publicznej.

Rosyjskie maszyny najpierw zlokalizowali Norwegowie. Potem Rosjanie przelecieli w okolicach Szkocji by ostentacyjnie zbliżyć się do wybrzeży bretońskich. Bombowce leciały bardzo blisko granicy francuskiej przestrzeni powietrznej. To dwa samoloty typu Tu-160, nazwane przez NATO "Blackjack". Do granicy Hiszpanii ich lot był śledzony przez myśliwce francuskie, później bombowce z czerwoną gwiazdą zostały przejęte przez samoloty hiszpańskie. Dalej Rosjanie udali się na północ w kierunku swoich baz.

d4bi41o

Według francuskich ekspertów takie prowokacyjne loty mają dwie przyczyny. Po pierwsze Moskwa chce sprawdzić możliwości obronne NATO i jak szybko lotnictwo państw członkowskich, że jest w stanie zareagować. Po drugie jest to demonstracja siły. Władimir Putin chce pokazać światu, że po upadku Związku Radzieckiego Rosja jest znów potęgą militarną równą USA i może zaatakować w każdym miejscu na globie.

d4bi41o

Podziel się opinią

Share
d4bi41o
d4bi41o
Więcej tematów