Trwa ładowanie...
d2n6hvi
IAR

Dwa razy więcej treści o charakterze pedofilskim w Internecie

• Ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba zgłoszeń, które eksperci serwisu dyżurnet.pl zakwalifikowali jako treści o charakterze pedofilskim
• Prawie 80 procent z nich udało się usunąć z Internetu w ciągu tygodnia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwa razy więcej treści o charakterze pedofilskim w Internecie
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d2n6hvi

Martyna Różycka z serwisu dyżurnet.pl powiedziała, że coraz częściej zgłaszane są do niej przypadki łamania prawa w sieci. W zeszłym roku takich zgłoszeń było ponad 14 tysięcy, 30 procent więcej niż rok wcześniej. Ekspertka zauważa, że w polskim społeczeństwie można zaobserwować coraz większą świadomość konieczności reakcji na nieodpowiednie treści w sieci.

Ze wszystkich zgłoszeń jakie napłynęły do dyżurnet.pl. Ponad 3 tysiące zostały uznane za nielegalne i związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci. W 200 przypadkach sprawą zajęła się polska policja. Większość spraw zostało jednak przekazanych podobnym organizacjom w innych krajach. To dlatego, że te treści znajdowały się na zagranicznych serwerach, głównie amerykańskich, rosyjskich i kanadyjskich.

10 procent incydentów zostało zakwalifikowanych jako niezgodne z prawem, jednak nie ma możliwości ich usunięcia. W kraju lokalizacji serwera są one bowiem legalne.

d2n6hvi

Zobacz także: Problem pedofilii w Pakistanie

d2n6hvi

Podziel się opinią

Share
d2n6hvi
d2n6hvi
Więcej tematów