Trwa ładowanie...
Polska The TimesPolska Głos Wielkopolski
kamienica

Duże kamienice w Poznaniu zostaną sprzedane

11 mln zł - to cena wywoławcza budynku przy ulicy Działyńskich 3, jednej z najpiękniejszych kamienic, których właścicielem jest miasto. Przetarg odbędzie się w czerwcu. Podobnie może być z budynkiem przy ulicy Działyńskich 8 i przy Wieniawskiego.
Share
Kamienica przy ul. Działyńskich 3 została wpisana do rejestru zabytków
Kamienica przy ul. Działyńskich 3 została wpisana do rejestru zabytkówŹródło: WP.PL
d43e577

Każdy z nieużytkowanych, niezamieszkałych budynków niszczeje. Nawet do tych chronionych potrafią dostać się złomiarze i bezdomni. Swoich zniszczeń dokonuje natura - zalewając strychy i niższe kondygnacje. Tak też jest w przypadku Działyńskich 3.

Kamienica została indywidualnie wpisana do rejestru zabytków 21 lat temu. Jednak i przedtem i potem wynoszono z niej co cenniejsze "drobiazgi": klamki, kafle piecowe, niszczono stiuki.

Mimo to ten, kto był wewnątrz choć raz, wie, że ten budynek uratować przez kompletnym zniszczeniem może tylko ktoś, kto ma nie tylko pieniądze, ale też pasję i pomysł na zagospodarowanie tak ogromnych przestrzeni.

d43e577

- Przetarg odbędzie się 14 czerwca - informuje Katarzyna Raiter z Urzędu Miasta. - Kto będzie chciał kupić zabytkowy budynek, będzie musiał wpłacić wadium - milion złotych - do 6 czerwca.

Nowy właściciel, jeśli uda się takiego wyłonić już w pierwszej próbie, zapłaci 50 proc. ceny - właśnie ze względu na indywidualny wpis kamienicy do rejestru zabytków. Wszystkie prace będzie musiał uzgadniać z fachowcami z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Kto jest chętny na oglądanie budynku, powinien skontaktować się z Biurem Obsługi Mieszkańców nr 2 MPGM przy ul. 23 Lutego, pod numerem tel. 61 657 97 71.

Przeczytaj więcej informacji na stronie http://poznan.naszemiasto.pl

d43e577

Podziel się opinią

Share
d43e577
d43e577
Więcej tematów