Trwa ładowanie...
d3jmjul
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Duda zaproszony na defiladę do Pekinu. "Nie ma decyzji"

Wciąż nie wiadomo, jaka będzie decyzja w sprawie zaproszenia prezydenta elekta na wrześniową defiladę wojskową do Pekinu z okazji 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej. Poseł PiS Krzysztof Szczerski, który doradza prezydentowi elektowi Andrzejowi Dudzie w sprawach zagranicznych, powiedział, że nie ma jeszcze decyzji ws. zaproszenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PiS Krzysztof Szczerski
Poseł PiS Krzysztof Szczerski (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d3jmjul

- Dziękujemy bardzo za zaproszenie, natomiast decyzji jeszcze prezydent nie podjął. Czekamy także na powrót ministra Schetyny z Pekinu, na ocenę wszystkich uwarunkowań - powiedział Szczerski.

Chiński MSZ zaprosił na defiladę szefów "głównych krajów", które brały udział w drugiej wojnie światowej. Tymczasem według części zachodnich mediów Pekin, podobnie jak Moskwa, wykorzystuje dzień zwycięstwa do bieżącej walki politycznej i pokazu własnej siły militarnej. Niemiecki "Sueddeutsche Zeitung" bez ogródek pisze, że "kto przyjmie zaproszenie do Pekinu, ten ugnie się przed chińskimi aspiracjami do panowania".

- Przewodniczący Li Yuanchao potwierdził zaproszenie, więc natychmiast po powrocie przekażę je prezydentowi Dudzie. Jeśli będzie mnie pytał o rekomendację, to też mu niezwłocznie przekażę - powiedział minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna po spotkaniu z wiceprzewodniczącym ChRL w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie.

d3jmjul

Podziel się opinią

Share

d3jmjul

d3jmjul
Więcej tematów