Trwa ładowanie...
d103qkz
Duda: to Niemcy mordowali Polaków i Żydów
x-news/TVN 24

Duda: to Niemcy mordowali Polaków i Żydów

To naród polski był ciemiężony w czasie II wojny światowej. Mówienie o tym, że Polacy przyczyniali się do mordowania Żydów jest haniebnym zakłamywaniem historii. Oczekuję, że w tej sprawie zostaniemy przeproszeni w sposób wyraźny i czytelny dla opinii międzynarodowej - mówił kandydat na prezydenta Andrzej Duda, komentując słowa szefa FBI, Jamesa Comeya.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d103qkz

Uważam, że w naszym kraju powinna powstać komórka prawna, która będzie wytaczać procesy osobom, które wygłaszają opinie o "polskich obozach śmierci" - mówił Andrzej Duda.

W przemówieniu wygłoszonym 15 kwietnia w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, a następnie przedrukowanym w dzienniku "Washington Post" z okazji Dnia Pamięci o Holokauście, Comey mówił, że Holokaust był "najbardziej znaczącym wydarzeniem w historii ludzkości" i zapowiedział, że każdy nowy funkcjonariusz FBI będzie miał obowiązek odwiedzić Muzeum, by zobaczyć, że "dobrzy ludzie pomagali mordować miliony", podporządkowując się ideologii nazistów.

Tłumaczył, że najbardziej przerażającą lekcją Holokaustu jest to, iż pokazał on, że ludzie są w stanie zrezygnować z indywidualnej moralności i przekonać się do prawie wszystkiego, poddając się władzy grupy.

d103qkz

Podziel się opinią

Share

d103qkz

d103qkz
Więcej tematów