Trwa ładowanie...
d1birdm

Duda gościł Grybauskaite i Poroszenkę. "Jesteśmy silni wtedy, kiedy jesteśmy razem"

- Liczę na wzmocnienie nacisku na Rosję poprzez mechanizmy sankcyjne - powiedział w Lublinie Petro Poroszenko. Prezydent Ukrainy oraz prezydent Litwy Dalia Grybauskaite przyjechali do lubelskiej siedziby Wielonarodowej Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej. Gościł ich Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dalia Grybauskaite, Andrzej Duda i Petro Poroszenko spotkali się w Lublinie
Dalia Grybauskaite, Andrzej Duda i Petro Poroszenko spotkali się w Lublinie (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d1birdm

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wystąpił w trakcie konferencji z Andrzejem Dudą i Dalią Grybauskaite po wizycie w siedzibie Wielonarodowej Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej w Lublinie. Powiedział, że Polska i Litwa to kraje, które dbały o "podtrzymanie integralności terytorialnej" jego kraju.

– To odczuwaliśmy po akcie agresji na Ukrainę na Morzu Azowskim, kiedy zostali ranni marynarze ukraińscy, kiedy strzelano bez uprzedzenia, kiedy istniało zagrożenie okupacji Cieśniny Kerczeńskiej. Ale odczuliśmy bardzo zdecydowaną reakcję wszystkich naszych partnerów, przede wszystkim Litwy i Polski – stwierdził Poroszenko.

Podkreślił też, że liczy na "wzmocnienie nacisku na Federację Rosyjską poprzez mechanizmy sankcyjne". Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że Litwa, Polska i Ukraina są silne wtedy, kiedy panuje między nimi zgoda. - Wtedy rzeczywiście budzimy respekt i wtedy znacznie trudniej się zdecydować na jakikolwiek akt agresji wobec nas - dodał.

Prezydent Litwy zaznaczyła, że jej kraj wie, co znaczy "być napadniętym i co znaczy, jeśli ktoś ma zakusy na czyjeś terytorium". - Dlatego kontynuujemy wsparcie wojskowe dla Ukrainy, a bezpieczeństwo Ukrainy to kamień węgielny dla całego regionu - zaznaczyła Dalia Grybauskaite.

d1birdm

Źródło: tvpparlament.pl

Zobacz także: Joanna Kluzik-Rostkowska o sporze Polski z Izraelem. Obciąża rząd Morawieckiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1birdm

Podziel się opinią

Share
d1birdm
d1birdm
Więcej tematów