Trwa ładowanie...
d2pxvlp

Duda chce przeprosin od Wałęsy. Lider "Solidarności" poczuł się poniżony

Były prezydent otrzymał przedsądowe wezwanie do przeproszenia Piotra Dudy. Szefa „Solidarności” oburzyły słowa Lecha Wałęsy wypowiedziane podczas jednego z wywiadów. Wałęsa powiedział wtedy, że Piotr Duda służył w ZOMO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Duda chce publicznych przeprosin od Lecha Wałęsy (WP.PL)
d2pxvlp

'Będę 31 sierpnia składał kwiaty przed pomnikiem. Robię to od dawna. Składałem kwiaty, kiedy obecny szef „S” służył w ZOMO, będę składał i teraz" - powiedział Wałęsa na antenie radia TOK FM. Jak informuje tygodnik "Solidarność" do byłego prezydenta zostało skierowany dokument podpisany przez adwokat Agnieszkę Iwaniuk. Piotr Duda poczuł się poniżony i chce od Wałęsy opublikowania na własny koszt przeprosin na antenie radia TOK FM.

W piśmcie podano, co dokładnie ma się znaleźć w zamieszczonych przeprosinach: "Ja Lech Wałęsa oświadczam, że moja wypowiedź z dnia 25 sierpnia 2017 roku w audycji radiowej „Poranek radia TOK FM” zawierała nieprawdziwy a tym samym bezprawny zarzut, że Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda służył w ZOMO, czym naruszyłem dobre imię, cześć oraz godność osobistą Pana Piotra Dudy, nad czym ubolewam i za co Pana Piotra Dudę przepraszam”.

Zgodnie z prawem, Lech Wałęsa ma na opublikowanie przeprosin 7 dni od daty otrzymania wezwania. Jeśli tego nie zrobi, sprawa zostanie skierowana do sądu.

d2pxvlp

Podziel się opinią

Share

d2pxvlp

d2pxvlp
Więcej tematów