Trwa ładowanie...

Duch Donalda Tuska w rządzie PiS. Zobacz, którzy ministrowie mają związki z poprzednią władzą

"Dobra zmiana" w sporej mierze swój nowy rząd oparła na ludziach związanych z PO. Na czele stoi Mateusz Morawiecki, który był doradcą Donalda Tuska.
Share
Osoby związane z poprzednią władzą trafiły do rządu PiS
Osoby związane z poprzednią władzą trafiły do rządu PiSŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d22yn56

Powołany na ministra zdrowia prof. Łukasz Szumowski ma w swoim życiorysie epizod związany z rządem PO. Od 2011 r. kierował zespołem specjalistycznym nauk o życiu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z kolei nowy szef resorty spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz za rządów PO w latach 2007-2009 był członkiem Rady Służby Publicznej przy ówczesnym premierze Donaldzie Tusku.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki od 2010 r. był członkiem Rady Gospodarczej przy ówczesnym premierze Donaldzie Tusku. Do tego dochodzi wicepremier rządu PiS i minister nauki Jarosław Gowin, który od 2005 r. startował z list PO. Najpierw jako senator, następnie poseł. W 2007 r. został członkiem tego ugrupowania, a następnie do zarządu krajowego. W 2011 r. został ministrem sprawiedliwości. Stanowisko to stracił półtora roku później.

Nowi ministrowie:

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Także wicepremier Beata Szydło miała epizod związany z PO. W 2005 r. jako burmistrz małopolskich Brzeszcz chciała wstąpić do tego ugrupowania. - Stworzyliśmy grupę różnych ludzi, którzy współpracowali. Padały propozycje aktywności politycznej ze strony Platformy i PiS. Nie ukrywam, że rozważałam wtedy możliwość zaangażowania się w Platformie – tłumaczyła "Dziennikowi" Beata Szydło kilka lat temu.

d22yn56

Zobacz, jak powoływano nowych ministrów:

W rządzie Mateusza Mroawieckiego odwołani zostali Konstanty Radziwiłł, Jan Szyszko, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Anna Streżyńska, Witold Waszczykowski, Andrzej Adamczyk i Henryk Kowalczyk. Nowe stanowiska to: Andrzej Adamczyk - Ministrem Infrastruktury, Mariusz Błaszczak - szefem MON, Jacek Czaputowicz - MSZ, Joachim Brudziński - MSWiA, Henryk Kowalczyk - Ministrem Środowiska, Łukasz Szumowski Ministrem Zdrowia, Jerzy Kwieciński Ministrem Inwestycji i Rozwoju, Jadwiga Emilewicz Ministrem Przedsiębiorczości i Technologii, Teresa Czerwińska Ministrem Finansów.

d22yn56

Podziel się opinią

Share
d22yn56
d22yn56
Więcej tematów