Trwa ładowanie...

''Drzwi do schronu'' w skale na Marsie. Tajemnicze zdjęcie łazika Curiosity od NASA

Łazik Curiosity wysłany na Marsa przez NASA dokonał zaskakującego odkrycia w regionie nazwanym Greenheugh Pediment. Utrwalił na zdjęciu dziwnie wyglądający otwór w skale Czerwonej Planety, który według internautów, wygląda jak drzwi do schronu.

Tajemniczy otwór w skale na Marsie Tajemniczy otwór w skale na Marsie Źródło: NASA
dt71bbr
dt71bbr

Zdjęcie zostało wykonane przez Curiosity 7 maja, lecz NASA opublikowała je w sieci kilka dni później (11 maja). Widok z fotografii od razu skojarzył się internautom z działaniem przybyszów z kosmosu.

Otwór niczym drzwi do schronu

Pojawiły się komentarze, że dziwny otwór wygląda jak drzwi do schronu lub tajemne przejście do innego wymiaru. Jednak eksperci oraz osoby zajmujące się na co dzień badaniem istnienia życia pozaziemskiego, mają bardziej racjonalne wytłumaczenie tego zjawiska.

Użytkownik Twittera o tym, że zdjęcie  należy rozpatrywać w szerszym ujęciu Twitter
Użytkownik Twittera o tym, że zdjęcie należy rozpatrywać w szerszym ujęciu Źródło: Twitter

Użytkownik Twittera ''ufoofinterest.org'' napisał, że na fotografię należy spojrzeć w dużo większym kontekście, na tle całego zbocza, na którym tajemniczy otwór się znajduje. Zwraca on uwagę, że na ścianie znajduje się wiele podobnych wyżłobień, pęknięć i szczelin.

Eksperci z NASA również zabrali głos, postanawiając rozwiać wątpliwości oraz płonne nadzieje internautów na istnienie życia pozaziemskiego na Marsie. Ich zdaniem otwór jak i inne szczeliny na obszarze Greenheugh Pediment, to po prostu wynik trzęsień na powierzchni Czerwonej Planety.

Zdjęcie wzniesienia, na którym znajduje się tajemniczy otwór NASA
Zdjęcie wzniesienia, na którym znajduje się tajemniczy otwórŹródło: NASA

Wstrząsy sejsmiczne na Marsie

W ostatnich tygodniach zarejestrowano na Marsie wiele wstrząsów sejsmicznych. 4 maja zarejestrowano bardzo silny wstrząs o magnitudzie 5. To największe trzęsienie, jakie dotąd tam wystąpiło, odkąd prowadzone są zapisy. Astronomowie informują, że takich wstrząsów jest coraz więcej.

dt71bbr

Zdaniem ekspertów, to właśnie ostatnie wstrząsy mogły spowodować zmiany w strukturze skał na Marsie i w ten sposób utworzyć wiele szczelin i otworów. Z pewnością niektóre z nich, mogą przypominać wyglądem bramy do innego wymiaru.

Helikopter NASA zarejestrował niezwykłe ujęcia z Marsa. Zjawisko rodem z filmów science fiction

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dt71bbr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt71bbr
Więcej tematów