Trwa ładowanie...

Dryfowali po oceanie wiele dni. Siedmioro ocalonych na Pacyfiku

Ratownicy odnaleźli ponton z 7 pasażerami promu, który zaginął po wypłynięciu z portu w archipelagu Kiribati 10 dni temu. Wśród ocalonych jest niemowlę. Na pokładzie MV Butiraoi znajdowało się 50 osób.

Dryfowali po oceanie wiele dni. Siedmioro ocalonych na PacyfikuŹródło: Royal NZ Air Force
d8u63or
d8u63or

Rozbitków w niedzielę rano odnaleźli piloci maszyn lotnictwa wojskowego Nowej Zelandii.

- Znajdowali się na pontonie o długości ok. 5 m. Natychmiast dostarczyliśmy im jedzenie, wodę i sprzęt do łączności - powiedział dziennikarzom Darryn Webb z nowozelandzkiej marynarki. Na miejsce skierowano statki ratownicze, których zadaniem jest bezpieczne podjęcie odnalezionych.

- Powiedzieli, że prom zatonął. Więcej będzie wiadomo, kiedy trafią już na brzeg - dodał John Ashby z nowozelandzkiego Centrum Ratownictwa Morskiego. Wśród odnalezionych jest nieprzytomne niemowlę.

Co z innymi?

Los pozostałych 43 osób, które znajdowały się na pokładzie zaginionego promu, nie jest znany. Prawdopodobnie z katamaranu spuszczono dwa pontony - podaje BBC News.

Prom MV Butiraoi wypłynął z portu na wyspie Nonouti 18 stycznia. Miał do pokonania 250 km (155 mil morskich) i po dwóch dniach powinien zacumować na wyspie Betio. Tak się jednak nie stało.

d8u63or

Po tygodniu od zaginięcia do akcji poszukiwawczej włączyły się służby Nowej Zelandii i Fidżi. Obszar poszukiwań ma wielkość Wielkiej Brytanii.

google maps
Źródło: google maps

Władze Kiribati podały, że przed rejsem jednostka przeszła remont wału napędowego. MV Butiraoi to drewniany katamaran o długości 17,5 m.

d8u63or
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8u63or
Więcej tematów