Trwa ładowanie...
d9i8m7p

Dryfowali po oceanie wiele dni. Siedmioro ocalonych na Pacyfiku

Ratownicy odnaleźli ponton z 7 pasażerami promu, który zaginął po wypłynięciu z portu w archipelagu Kiribati 10 dni temu. Wśród ocalonych jest niemowlę. Na pokładzie MV Butiraoi znajdowało się 50 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie wiadomo jeszcze, czy uratowani to członkowie załogi czy pasażerowie promu
Nie wiadomo jeszcze, czy uratowani to członkowie załogi czy pasażerowie promu (Royal NZ Air Force)
d9i8m7p

Rozbitków w niedzielę rano odnaleźli piloci maszyn lotnictwa wojskowego Nowej Zelandii.

- Znajdowali się na pontonie o długości ok. 5 m. Natychmiast dostarczyliśmy im jedzenie, wodę i sprzęt do łączności - powiedział dziennikarzom Darryn Webb z nowozelandzkiej marynarki. Na miejsce skierowano statki ratownicze, których zadaniem jest bezpieczne podjęcie odnalezionych.

- Powiedzieli, że prom zatonął. Więcej będzie wiadomo, kiedy trafią już na brzeg - dodał John Ashby z nowozelandzkiego Centrum Ratownictwa Morskiego. Wśród odnalezionych jest nieprzytomne niemowlę.

Co z innymi?

Los pozostałych 43 osób, które znajdowały się na pokładzie zaginionego promu, nie jest znany. Prawdopodobnie z katamaranu spuszczono dwa pontony - podaje BBC News.

d9i8m7p

Prom MV Butiraoi wypłynął z portu na wyspie Nonouti 18 stycznia. Miał do pokonania 250 km (155 mil morskich) i po dwóch dniach powinien zacumować na wyspie Betio. Tak się jednak nie stało.

Po tygodniu od zaginięcia do akcji poszukiwawczej włączyły się służby Nowej Zelandii i Fidżi. Obszar poszukiwań ma wielkość Wielkiej Brytanii.

   google maps
(google maps)

Władze Kiribati podały, że przed rejsem jednostka przeszła remont wału napędowego. MV Butiraoi to drewniany katamaran o długości 17,5 m.

d9i8m7p

Podziel się opinią

Share
d9i8m7p
d9i8m7p
Więcej tematów