Trwa ładowanie...
d3vdfb0

Drugie dno afery wokół Avocado Przeworsk. Nie tylko włamanie, ale też próba wyłudzenia pieniędzy

"Nie podoba się to wy...!" - taki post pojawił się na Facebooku mało dotąd znanej pizzerii Avocado Przeworsk. Z wulgarnego wpisu powstała akcja, w której dziesiątki firm próbują marketingowo ugrać coś dla siebie. A za tym wpisem stoi nieprzyjemna dla restauracji historia. Jej właściciel, pan Wiktor, mówi WP - doszło do próby wyłudzenia pieniędzy przez hakera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Avocado Przeworsk i wulgarny wpis. Za aferą kryje się coś więcej
Avocado Przeworsk i wulgarny wpis. Za aferą kryje się coś więcej (iStock.com)
d3vdfb0

W środowy poranek odwiedzających profil pizzerii Avocado Przeworsk przywitał wulgarny wpis. "Dla wszystkich, którym nie smakuje nasze jedzenie. Nie podoba się to wy...!!!!!".

Kilka godzin później restauratorzy wyjaśnili we wpisie na innym profilu, że konto ich pizzerii zostało przejęte przez hakera i to nie oni napisali niecenzuralny post.

- Staliśmy się ofiarami ataku hakerów. Żyjemy dniem następnym i skupiamy się na własnej działalności - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską pan Wiktor, właściciel restauracji Avocado Przeworsk. Był bardzo przejęty całą sprawą. Powiedział nam, że konto zaatakowane przez hakerów należy do jednego z pracowników, który zarządzał właśnie kontem Avocado Przeworsk na Facebooku. - Wszystko odbiło się na restauracji - dodał.

d3vdfb0

Właściciel pizzerii wyznał WP, że haker próbował też wyłudzić pieniądze. - Zaczęło się od próby wyłudzeń metodą na Blik od znajomych. To jest złe, a nikt na to nie zwraca uwagi, tylko wszyscy żyją tym niskich lotów komentarzem. To nie jest przecież tylko kwestia rzucenia wulgaryzmów, a tego, że próbowano wyłudzić od ludzi środki finansowe - mówi pan Wiktor.

Sprawą zajmuje się policja

Sprawa została zgłoszona policji. - Już w środę przyjęliśmy zawiadomienie. W tej chwili prowadzone są czynności sprawdzające pod kątem art. 267 § 1 KK. Chodzi o włamanie na konto restauracji na Facebooku - mówi nam asp. szt. Justyna Urban, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

- Osoba, która dokonała podszycia się pod użytkownika tych kont na portalach społecznościowych próbowała wyłudzić środki pieniężne. Nie udało się, nikt nie dał się oszukać. Restauracja w porę zareagowała informując na swoim koncie, że doszło do włamania - dodaje oficer prasowa.

Właściciel restauracji mówi jeszcze WP: - Mamy nadzieję, że uda się zlokalizować osobę, która ten głupi żart zrobiła.

d3vdfb0

- Nie na takiej reklamie nam zależało. Chcemy walczyć o klienta jakością obsługi i dobrym jedzeniem, a nie tak niskich lotów wpisami - podsumował pan Wiktor.

Sprawa wpisu, który pojawił się na Facebooku restauracji, zaczęła żyć własnym życiem. Post doczekał się wielu przeróbek. Pod postem pizzerii Avocado pojawiło się ponad tysiąc komentarzy. Nawiązały do niego też znane firmy, które na tym nagłym zjawisku próbują ugrać coś dla siebie i zareklamować swoje produkty i usługi. O tym, jakie firmy podjęły takie działania, można przeczytać w poniższym artykule:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vdfb0

Podziel się opinią

Share
d3vdfb0
d3vdfb0
Więcej tematów