Trwa ładowanie...
d2v6pon

Drugi na świecie mężczyzna w ciąży - rodzi za miesiąc

Transseksualny Amerykanin Scott Moore w przyszłym miesiącu ma urodzić dziecko - informuje "The Daily Mail".

d2v6pon
d2v6pon

30-letni Moore to drugi na świecie mężczyzna, który spodziewa dziecka. W lipcu 2008 roku "matką" córeczki został Amerykanin z Oregonu Thomas Beatie. Trafił on wtedy na pierwsze strony gazet jako pierwszy na świecie mężczyzna w ciąży.

Scott urodził się jako kobieta - Jessica. Również jego, a właściwie jej (według świadectwa urodzenia Scott nadal jest kobietą) mąż Thomas był od urodzenia kobietą o imieniu Laura.

- To, że chce stać się mężczyzną po raz pierwszy uświadomiłem sobie mając 11 lat - mówi Scott. - Kiedy powiedziałem o tym rodzinie, wszyscy myśleli, że zwariowałem. Ale z czasem zrozumieli i odkąd skończyłem 16 lat pozwolili mi przyjmować męskie hormony - opowiada 30-latek. Później rodzice sfinansowali mu operację usunięcia piersi, jednak nie było ich stać na kompleksową operację zmiany płci. Dlatego też Scott cały czas posiada damskie narządy rozrodcze.

d2v6pon

Z kolei jego mąż Thomas operację zmiany płci przeszedł w zeszłym roku.

Para poznała się w 2005 roku na spotkaniu grupy wsparcia dla mężczyzn transseksualnych. W 2008 Scott i Thomas rozpoczęli starania o dziecko. Scott został zapłodniony spermą kolegi, w czerwcu 2009 roku okazało się, że spodziewa się dziecka.

Jak mówi para, nie może się doczekać narodzin chłopca, który ma otrzymać imię Miles.

- Wiemy, że ludzie nas krytykują, ale my jesteśmy szczęśliwi - mówią zgodnie. Dodają, że chcą pokazać światu, iż transseksualna rodzina może być zdrowa, kochająca i opiekuńcza.

Scott i Thomas wychowują już dwójkę dzieci z poprzedniego związku Thomasa z kobietą - 12-letniego Grega i 10-letniego Logana.

d2v6pon
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v6pon
Więcej tematów