Trwa ładowanie...

"Druga" Ziemia. W Kosmosie jest kolejny kandydat przypominający naszą Ziemię

W Kosmosie krąży "druga" Ziemia. Planeta jest bardzo podobna do naszej, która kręci się wokół gwiazdy przypominającej nasze Słońce.
Share
W Kosmosie jest planeta, która bardzo przypomina naszą Ziemię
W Kosmosie jest planeta, która bardzo przypomina naszą ZiemięŹródło: Pixabay
d1d9k7y

"Druga" Ziemia w Kosmosie. Jest kolejny kandydat na to miano

Jak podało CNN, naukowcy odkryli, że około 3000 lat świetlnych od Ziemi wokół podobnej do naszego Słońca gwiazdy krąży planeta wielkości Ziemi.

Gwiazda, która która pod względem temperatury przypomina Słońce, znana jest pod nazwą Kepler-160. Pierwszy raz zaobserwowano ją podczas misji Kepler. Przez ostatnie 6 kat zauważono 2 krążące wokół gwiazdy Kepler-160 planety. Są one jednak większe od Ziemi. Dopiero teraz astronomowie znaleźli kolejną planetę - ta najbardziej przypomina Ziemię. Być może wokół Keplera-160 są nawet 2 podobne planety. Jedna z nich jest dobrym kandydatem na "drugą" Ziemię.

d1d9k7y

Planetę tę nazwano KOI-456.04. Jak twierdzą naukowcy, jest ona niecałe dwa razy większa od Ziemi. Otrzymuje też podobną ilość i rodzaj światła od swojej gwiazdy wokół której krąży, co Ziemia od Słońca.

To nie wszystko. Jak twierdzą astronomowie, KOI-456.04 ma okres orbitalny wokół gwiazdy, który wynosi 378 dni, czyli podobnie jak nasz rok ziemski. Ziemia okrąża Słońce w 365 dni.

Zobacz wideo: Agata Duda i sondaż dla WP. "To nie są wybory pierwszej damy"

d1d9k7y

Podziel się opinią

Share
d1d9k7y
d1d9k7y
Więcej tematów