Trwa ładowanie...

"Druga" Ziemia. W Kosmosie jest kolejny kandydat przypominający naszą Ziemię

W Kosmosie krąży "druga" Ziemia. Planeta jest bardzo podobna do naszej, która kręci się wokół gwiazdy przypominającej nasze Słońce.

Share
"Druga" Ziemia. W Kosmosie jest kolejny kandydat przypominający naszą Ziemię
Źródło: Pixabay
d4gpr4c

"Druga" Ziemia w Kosmosie. Jest kolejny kandydat na to miano

Jak podało CNN, naukowcy odkryli, że około 3000 lat świetlnych od Ziemi wokół podobnej do naszego Słońca gwiazdy krąży planeta wielkości Ziemi.

Gwiazda, która która pod względem temperatury przypomina Słońce, znana jest pod nazwą Kepler-160. Pierwszy raz zaobserwowano ją podczas misji Kepler. Przez ostatnie 6 kat zauważono 2 krążące wokół gwiazdy Kepler-160 planety. Są one jednak większe od Ziemi. Dopiero teraz astronomowie znaleźli kolejną planetę - ta najbardziej przypomina Ziemię. Być może wokół Keplera-160 są nawet 2 podobne planety. Jedna z nich jest dobrym kandydatem na "drugą" Ziemię.

Planetę tę nazwano KOI-456.04. Jak twierdzą naukowcy, jest ona niecałe dwa razy większa od Ziemi. Otrzymuje też podobną ilość i rodzaj światła od swojej gwiazdy wokół której krąży, co Ziemia od Słońca.

d4gpr4c

To nie wszystko. Jak twierdzą astronomowie, KOI-456.04 ma okres orbitalny wokół gwiazdy, który wynosi 378 dni, czyli podobnie jak nasz rok ziemski. Ziemia okrąża Słońce w 365 dni.

Zobacz wideo: Agata Duda i sondaż dla WP. "To nie są wybory pierwszej damy"

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4gpr4c

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gpr4c
d4gpr4c
Więcej tematów