Trwa ładowanie...

Druga debata kandydatów na prezydenta

To już ostatnia debata w tej kampanii wyborczej, dlatego w sztabach obu kandydatów na prezydenta - wielka mobilizacja. Andrzej Duda i Bronisław Komorowski zmierzą się dziś wieczorem z pytaniami dziennikarzy telewizji TVN.

Share
Druga debata kandydatów na prezydenta
Źródło: PAP, Fot: Jan Bogacz
d1p01ox

W 70-minutowej debacie znajdą się trzy bloki tematyczne. Pytania mają dotyczyć polityki krajowej i zagranicznej, a także spraw gospodarczych i społecznych.

Eksperci do marketingu politycznego zaznaczają, że taka debata tuż przed wyborami ma duże znaczenie, bowiem to z niej zapamiętywanych jest najwięcej informacji, a także obietnic składanych wyborcom.

d1p01ox

Wiadomo, że pytania z obszaru polityki będzie zadawała Monika Olejnik, o gospodarkę i sprawy społeczne będzie pytał Bogdan Rymanowski, zaś o politykę zagraniczną - Justyna Pochanke. Dziennikarze mają zadać kandydatom po cztery te same pytania, a na koniec każdego bloku tematycznego kandydaci zadadzą sobie wzajemnie po jednym pytaniu. Podsumowaniem debaty będą dwuminutowe oświadczenia - apel do wyborców - obu kandydatów.

Pierwszą debatę przed drugą turą wyborów prezydenckich zorganizowała telewizja publiczna wspólnie z Polsatem.

Podobnie jak pierwszą, dzisiejszą debatę też będzie transmitowała Radiowa Jedynka. Początek o 19:25.

Zobacz również: Marciniak: więcej ataków w następnej debacie

W czwartek/dzisiaj po "Faktach" o godzinie 19.35 w TVN, TVN24 i TVN24 Biznes i Świat decydująca debata prezydencka pomiędzy Bronisławem Komorowskim a Andrzejem Dudą.

d1p01ox

Podziel się opinią

Share
d1p01ox
d1p01ox
Więcej tematów