Trwa ładowanie...

Droga S8 wydłuży się do 800 kilometrów. Ruszają prace na ekspresówce

Trasa łącząca Wrocław z Warszawą ma obecnie 534 kilometry. GDDKiA zapowiada właśnie rozpoczęcie prac, które przedłużą ją o 250 kilometrów. To będzie najdłuższa droga ekspresowa w Polsce.

Ruszą wkrótce prace na nowym odcinku S8. Ekspresówka będzie po ich zakończeniu najdłuższą drogą szybkiego ruchu w PolsceRuszą wkrótce prace na nowym odcinku S8. Ekspresówka będzie po ich zakończeniu najdłuższą drogą szybkiego ruchu w PolsceŹródło: GDDKiA
d3h86va
d3h86va

Od dekady podróż ze stolicy kraju do Wrocławia odbywa się szybko i komfortowo. Droga skróciła jazdę na tym dystansie do 3-4 godzin.

Teraz S8 będzie miała przedłużenie. Rozpoczyna się realizacja kolejnych zaplanowanych odcinków, które sprawią, że stanie się ona najdłuższą drogą ekspresową w Polsce.

Jak podaje "Gazeta Wrocławska", prace rozpoczną się już wkrótce w okolicach stolicy Dolnego Śląska. Drogowcy będą pracować przy trzech odcinkach prowadzących przez podwrocławskie gminy Kobierzyce, Sobótkę, Jordanów Śląski i Łagiewniki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niewdzięczne zajęcie chłopek na polskiej wsi. Przykry obowiązek sprzed 150 lat

Jak podaje "Gazeta Wrocławska", prace rozpoczną się już wkrótce w okolicach stolicy Dolnego Śląska. Drogowcy będą pracować przy trzech odcinkach prowadzących przez podwrocławskie gminy Kobierzyce, Sobótkę, Jordanów Śląski i Łagiewniki.

d3h86va

Droga ekspresowa S8, której patronem są bohaterowie Bitwy Warszawskiej 1920, docelowo połączy Kłodzko z centralną Polską i Białymstokiem. Teraz pozwala przemieszczać się pomiędzy aglomeracjami wrocławską, łódzką, warszawską i białostocką.

Trasa na odcinku Kłodzko - Ostrów Mazowiecki stanowi polską część trasy E67, natomiast odcinek Warszawa - Ostrów Mazowiecka to polski odcinek trasy Via Baltica. Trasa S8 jest też częścią Ekspresowej Obwodnicy Warszawy na odcinku w.Konotopa - w.Marki.

Droga, która teraz przebiega w całości na odcinku Wrocław - Białystok, przedłuży się z Wrocławia do Kłodzka. Ukończenie nowego odcinka planowane jest na 2026 rok. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad docelowo przebieg drogi ma się zakończyć na granicy polsko-czeskiej w Boboszowie.

Tym sposobem zamyka się projekt, który pojawił się po raz pierwszy w sieci autostrad i dróg ekspresowych we wrześniu 1993 roku. Pierwsze odcinki Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oddane zostały do użytku przed 2010, przedłużenie trasy powstawało przed Euro 2012. Nowy odcinek, który przedłuży trasę S8 do polsko-czeskiej granicy, będzie miał 2 pasy ruchu na całej długości.

d3h86va

Źródło: "Gazeta Wrocławska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3h86va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h86va
Więcej tematów