Trwa ładowanie...

Dreamliner lecący z Warszawy do Nowego Jorku wylądował na Islandii

Dreamliner polskich linii lotniczych LOT lecący z Warszawy do Nowego Jorku lądował ok. 21 czasu polskiego na Islandii. Powodem lądowania był stan zdrowia jednego z pasażerów - poinformował WP rzecznik prasowy LOT Adrian Kubicki. Samolot po ponad 2 godzinach postoju wyruszył w dalszą podróż.

Dreamliner lecący z Warszawy do Nowego Jorku wylądował na IslandiiŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA
d30ozsb

Samolot wylądował ze względów medycznych. Piloci zdecydowali się na śródlądowanie na najbliższym na trasie lotnisku w Islandii ze względu na zły stan zdrowia jednego z pasażerów. Dreamliner wylądował w Keflaviku około godziny 21 czasu polskiego. Jak powiedział WP rzecznik prasowy LOT Adrian Kubicki, samolot stał przez ok. 2 godziny. Tyle zajęło tankowanie i ponowne przygotowanie samolotu do dalszej trasy.

Na pokładzie lotu nr LO26 znajduje się ok. 200 pasażerów. Mają zapewnione napoje i ciepłe posiłki. Standardowa procedura nie przewiduje opuszczenia w takich przypadkach pokładu samolotu. Jak podkreślił rzecznik prasowy LOT, to sytuacja wyjątkowa. Piloci podjęli taką decyzję mając na uwadze jedynie zdrowie i życie pasażera.

Linie lotnicze nie informują o żadnych szczegółach dotyczących chorego pasażera. Wiadomo jedynie, że została mu udzielona potrzebna pomoc ze strony służb medycznych Islandii.

d30ozsb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30ozsb
Więcej tematów